Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.16 14:26

Premjeras mano, kad dėl G. Kildišienės turėtų pasisakyti atsakingos institucijos

ELTA 2017.01.16 14:26

Ar Seimo narė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė Greta Kildišienė, kuri važinėjasi bendrovei „Agrokoncernas“ priklausiančiu automobiliu, tai darydama nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, turėtų atsakyti atsakingos institucijos, sako premjeras Saulius Skvernelis. 

„Aš manau, kad mes turime įrankius ir procedūras, kas susiję su Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatomis, ir į tai turėtų atsakyti atsakingos institucijos – tiek Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, tiek Seime esanti komisija“, – pirmadienį vyriausybėje žurnalistams sakė ministras pirmininkas.

S. Skvernelis sakė nenorįs vertinti nei būsimos G. Kildišienės darbo kelionės į Ameriką, nei asmeninių santykių.

„Tai nėra vyriausybės klausimas, ir aš nekomentuosiu“, – teigė S. Skvernelis.

Priminus, kad LŽVS deklaruoja aukščiausius skaidrumo reikalavimus ir ar G. Kildišienės elgesys tai atitinka, S. Skvernelis pakartojo nenorįs to komentuoti, kol nėra padėti taškai, tačiau pabrėžė, kad, visų pirma, tai turi padaryti patys politikai.

„Aš savo nuomonę turiu ir, kada jau bus momentas, tą ir paminėsiu. Galiu tiktai pakartoti lygiai tą patį, kad absoliučiai jokios indulgencijos negali būti, niekam išimtys nedaromos, o jeigu visuomenei kyla kažkokių klausimų, į juos turi būti atsakyta, ir, pirmiausia, atsakyta pačių politikų“, – sakė jis.

Apie tai, kad G. Kildišienė naudojasi „Agrokoncernui“ priklausančiu automobiliu, savaitgalį pranešė „Lietuvos rytas“. Dienraščio duomenimis, parlamentarė taip pat neteisingai nurodė savo studijų vietą – Vilniaus kolegijos Teisės fakultetą – nes tokio padalinio šioje švietimo įstaigoje nebuvo. Pirmadienį G. Kildišienė kreipėsi į VTEK, prašydama išaiškinti, ar Seimo nariai turi deklaruoti neatlygintiną naudojimąsi trečiųjų asmenų transporto priemonėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi