Lietuvoje

2017.01.16 18:06

S. Skvernelis po susitikimo su STT vadovu: korupcijos būdai tampa išradingesni

Premjeras Saulius Skvernelis susitiko su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovu Sauliumi Urbanavičiumi ir aptarė kovą su korupcija – ši sritis yra viena iš vyriausybės prioritetų. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad korupcijos būdai tampa išradingesni, todėl surinkti įrodymus sudėtinga.

Taip pat susitikime aptartos šios institucijos galimybės gauti Finansinių nusikaltimų tarnybai ir Valstybės saugumo departamentui prieinamus duomenis, kurie leistų efektyviau tirti galimus pinigų plovimo atvejus ir kitus nusikaltimus.

„Palietėme taip pat svarbią temą – smulkiąją korupciją. Tai yra tos nusikalstamos veikos, kurios daro didžiausią žalą. Tai yra ir kyšininkavimas medicinoje, ir kyšininkavimas valstybės tarnyboje, nepotizmo įvairios apraiškos, savivalda. Taip pat pakankamai svarbu, kad vyriausybė laikosi labai aiškios pozicijos, kad nėra jokio neliečiamųjų rato. Nesvarbu, kas daro, kas yra įtariamas korupcinėse veiklose, priklausomai nuo partinės priklausomybės, užimamo rango“, – po susitikimo teigė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Vienas paskutiniųjų galimos korupcinės veiklos skandalų kilo, kai STT Finansų ministerijos paprašė pradėti tarnybinį nusižengimo tyrimą dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovo Dainoro Bradausko.

D. Bradauskas žadėjo šią savaitę atsakyti į Finansų ministerijos komisijos klausimus apie inspekcijos veiklą 2015 metais. Klausimai, esą, susiję dėl galimų sąsajų su „MG Baltic“ ir „VP Market“ kompanijomis.

D. Bradauskas teigia, kad visi susitikimai susiję su inspekcijos veikla.