Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.16 09:33

Lietuva ir JAV pasirašys sutartį dėl JAV ginkluotųjų pajėgų statuso Lietuvos teritorijoje

LRT.lt 2017.01.16 09:33

Lietuva ir Jungtinės Amerikos Valstijos pasirašys bendradarbiavimo sutartį, kuri dar labiau sustiprinta šalių partnerystę ir bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje, rašoma pranešime spaudai. Šią sutartį, kuria šalys įsipareigoja tvirtai laikytis abipusės gynybos įsipareigojimų, antradienį Krašto apsaugos ministerijoje pasirašys krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir JAV ambasadorė Lietuvoje  Anne Hall.

Ši naujoji Lietuvos ir JAV sutartis papildys jau veikiančius šalių susitarimus, kuriuos šalys sudarė  dvišaliai ar per NATO aljansą. Ši sutartis prisidės prie plataus spektro karinės veiklos, stiprinsiančios JAV ir Lietuvos partnerystę saugumo srityje. Tai bus pirmasis tokio pobūdžio dvišalis JAV ir Lietuvos susitarimas, detaliai apibrėšiantis JAV pajėgų statusą Lietuvoje. Šis susitarimas supaprastins procedūras ir palengvins JAV karių ir ginkluotosioms pajėgoms priskirtų asmenų atvykimą ir buvimą Lietuvoje, palengvins bendrų pratybų ir kitų projektų vykdymą.

Tokius susitarimus JAV sudaro su visomis šalimis, su kuriomis vykdo glaudų bendradarbiavimą gynybos srityje. Šiuo metu JAV yra sudariusi daugiau kaip 100 sutarčių su įvairiomis valstybėmis, iš kurių maždaug pusė yra NATO ir Partnerystės taikos labui (angl. PfP) valstybės.

Sutartis įsigalios po to, kai ji bus ratifikuota Lietuvos Respublikos Seime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi