Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.15 14:33

Per medžioklę Joniškio rajone mirtinai sužalotas medžiotojas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.01.15 14:33

Joniškio rajone, Daukšių kaime, per medžioklę mirtinai sužalotas medžiotojas. Pirminiais duomenimis, žuvo 50 metų vyras, kurį sužeidė kitas medžiotojas.

Skelbiama, kad vyrui buvo peršauta koja ir, nespėjus suteikti pagalbos, jis mirė. Kolegą sužeidęs medžiotojas buvo neblaivus, jam nustatytas beveik 2 promilių girtumas.

Preliminariais duomenimis, šalia pasienio su Latvija vykusioje medžioklėje dalyvavo penki medžiotojai joniškiečiai. Dar vieno iš jų kraujyje taip pat nustatyta daugiau nei 1 promilė alkoholio.

Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas sako, kad, jeigu informacija dėl medžiotojo girtumo pasitvirtins, tai grubus medžioklės taisyklių pažeidimas.

„Tai yra ypatingai grubus medžioklės taisyklių pažeidimas, jeigu taip buvo. Medžioklės taisyklės, kaip ir Kelių eismo taisyklės, yra nustačiusios tą pačią normą – iki 0,4 promilės. Už tai atsakingas tą dieną medžioklei vadovaujantis asmuo – medžioklės vadovas.

Kitas pažeidimas, kuris, manau, [šiuo atveju] neišvengiamas, nors ir nežinau aplinkybių, – visos saugaus medžiojimo ir šaudymo medžioklės metu taisyklės, reikalaujančios laikytis tam tikrų normų ir ribų, greičiausiai buvo pažeistos, nes nepažeidus reikalavimų neįmanoma pataikyti į netinkamą taikinį, šiuo atveju – į kitą medžioklės dalyvį“, – sako E. Tijušas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi