Lietuvoje

2017.01.14 20:48

Bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ – rekordinis dalyvių skaičius

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2017.01.14 20:48

Šeštadienį vidurdienį Vilniuje baigėsi tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas žuvusiems už Lietuvos laisvę 1991 metais pagerbti.

26 – ajį kartą vykstantis bėgimas, anot organizatorių, kasmet vis gausesnis dalyvių skaičiumi. Šiemet bėgime dalyvavo apie 6 tūkst. dalyvių, tai yra rekordinis dalyvių skaičius.

„Šiemet beveik tūkstančiu daugiau dalyvių nei pernai, pernai buvo daugiau nei užpernai. Taigi kasmet daugėja bėgikų. Žmonės įvairaus amžiaus, bet dominuoja jaunimas, daug kariškių“, – BNS šeštadienį sakė Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos vadovas Vidmantas Dobrovolskas.

Anot jo,  tarp gausiausių komandų  – mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kariai, kurių bėgime šiemet dalyvavo daugiau nei 500, taip pat – sostinės „Ažuolyno“ gimnazijos moksleiviai.

Bėgimas prasidėjo nuo žuvusiųjų poilsio vietos Antakalnio kapinėse ir driekėsi Vilniaus gatvėmis iki televizijos bokšto.

Dalyvauti bėgime ir įveikti 9 km trasą užsiregistravo bėgikai ne tik iš Lietuvos, bet ir 13 užsienio šalių – Belgijos, Ukrainos, Lenkijos, Baltarusijos, Portugalijos, Gruzijos, Švedijos, Čekijos ir kitų.

„Pavyzdžiui, bėga ir Japonijos ambasadorius Lietuvoje, dalyvauja ir JAV, kitų šalių atstovai“, – prasidėjus bėgimui šeštadienį sakė V.Dobrovolskas.

Anot jo, vyriausias bėgimo dalyvis iš Marijampolės – perkopęs 80 metų. Bemaž trečdalis bėgime dalyvavusiųjų buvo moterys.

Prieš bėgimą karinių dalinių atstovai, bėgimo organizatoriai ir svečiai padėjo gėlių prie žuvusiųjų Laisvės gynėjų kapų. Bėgimo pabaigoje bus padėta gėlių prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos.

1991 metų sausio 13-osios naktį dėl sovietų karių vykdytų veiksmų prie Spaudos rūmų, Televizijos bokšto bei Lietuvos radijo ir televizijos pastato nužudyta 14 civilių. Šimtai žmonių buvo sužeisti.

Penktadienį Lietuvoje minėta Laisvės gynėjų diena.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23