Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.14 11:46

Apklausa: padaugėjo manančiųjų, kad šalyje gyvenimas blogėja

BNS 2017.01.14 11:46

Tiek per mėnesį, tiek per metus padaugėjo manančiųjų, kad šalyje gyvenimas blogėja, rodo apklausa. 

Naujienų agentūros ELTA užsakymu gruodžio 12–22 dienomis atliktos rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ apklausos duomenimis, gruodį 43 proc. apklaustų 15 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų atsakė, kad pastaruoju metu reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į gerąją pusę, o kiek daugiau nei pusė, arba 56 proc., apklaustųjų nurodė, kad reikalai šalyje blogėja. 1 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Per paskutinį mėnesį (lyginant su lapkričio mėnesio apklausa) 3 procentiniais punktais padaugėjo gyventojų, manančių, kad reikalai Lietuvoje pastaruoju metu krypsta į gerąją pusę, o lyginant su gyventojų nuomone šiuo klausimu prieš metus (2015 m. gruodį), pastebinčių teigiamus pokyčius šalyje padaugėjo 10 procentinių punktų.

Kad šalyje reikalai krypsta į gerąją pusę, dažniau nurodė jaunimas iki 30 metų (56 proc. mano, kad reikalai šalyje gerėja), didmiesčių gyventojai (50 proc.), respondentai su aukštuoju išsilavinimu (56 proc.) bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį – per 900 eurų (52 proc.), vadovai (59 proc.), specialistai ir tarnautojai (51 proc.), studentai ir moksleiviai (53 proc.), dešiniųjų politinių pažiūrų respondentai (54 proc.) bei respondentai, dirbantys valstybiniame ar viešajame sektoriuje (55 proc.).

Daugiau už kitus dabartine padėtimi šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės (63 proc. mano, kad reikalai šalyje pastaruoju metu blogėja), gyvenantys kaimo vietovėje (65 proc.), respondentai su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu (61 proc.) bei su mažiausiomis šeimos pajamomis – iki 550 eurų per mėnesį (67 proc.), pensininkai (66 proc.) bei bedarbiai (64 proc.), nelietuvių tautybės gyventojai (63 proc.). 

Kad reikalai Lietuvoje pastaruoju metu krypsta į gerąją pusę dažniau mano dviejų partijų rėmėjai: Liberalų sąjūdžio (58 proc. iš jų nurodė, kad reikalai gerėja) bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (56 proc.). Didžiausios opozicinės partijos (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų) rinkėjai pagal šiuos vertinimus pasidalijo po lygiai. Didžiausi pesimistai šiuo metu yra Darbo partijos (77 proc. iš jų mano, kad reikalai šalyje blogėja), Lietuvos socialdemokratų partijos (71 proc.) bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (70 proc.) rinkėjai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi