Lietuvoje

2013.04.18 14:45

Šeštadienį – Nacionalinio diktanto finalas per LRT Kultūrą

2013.04.18 14:45

Balandžio 20 dieną, šeštadienį, nuo 11.00 val. kelios dešimtys lietuvių kalbos entuziastų varžysis Nacionalinio diktanto finale dėl raštingiausio lietuvio titulo. Pasitikrinti savo žinias ir rašyti diktantą kartu gali kiekvienas – Nacionalinio diktanto finalą tiesiogiai iš LRT studijos transliuos televizijos kanalas LRT Kultūra. 

Balandžio 20 dieną, šeštadienį, nuo 11.00 val. kelios dešimtys lietuvių kalbos entuziastų varžysis Nacionalinio diktanto finale dėl raštingiausio lietuvio titulo. Pasitikrinti savo žinias ir rašyti diktantą kartu gali kiekvienas – Nacionalinio diktanto finalą tiesiogiai iš LRT studijos transliuos televizijos kanalas LRT Kultūra. Užsienyje gyvenantys tautiečiai transliaciją gali stebėti portale LRT.LT.

Jau šeštąjį kartą savaitraščio „Atgimimas“ ir LRT rengiamas Nacionalinis diktantas vyksta dviem etapais. Pirmasis vyko vasario 23 dieną visose Lietuvos savivaldybėse ir Lietuvos ambasadose užsienyje. Diktantas buvo transliuojamas per LRT radiją. Pirmojo etapo diktanto tekstas šiemet išsiskyrė sudėtinga skyryba. Diktanto teksto „Senelio laiškas“ autorius – Vytautas V. Landsbergis. Tekstą skaitė LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas.

Finalinio etapo dalyvius atrinko komisija. Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.

Konkursą globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė.