Lietuvoje

2017.01.19 23:05

Trys būdai atsikratyti nenumaldomo alkio jausmo

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2017.01.19 23:05

Dauguma tiki, kad principas „valgyk mažiau, sportuok daugiau“ yra teisingas, bet tiesa ta, kad ne riebalai verčia jus storuliais. 

„Riebalai netukina, tai – cukraus ir paprastųjų angliavandenių nuopelnas. Jie ir įjungia tą nuolatinį alkio mygtuką“, – aiškina gydytojas Alvydas Unikauskas. 

Didžioji mitybos taisyklė, pasak profesoriaus, – ne koncentruotis į suvalgomo maisto kiekius, o didesnį dėmesį skirti tam, ką valgome. „Savijauta, alkio jausmas – viskas priklauso nuo to, ką jūs valgote“, – tvirtina A. Unikauskas.  

Anot gydytojo, jeigu valgote paprastuosius angliavandenius – bandeles, šokoladus, geriate gazuotus saldžius gėrimus, tokie produktai organizme „susiurbiami“ labai greitai ir labai greitai vėl pajuntate alkio bei tuščio skrandžio jausmą. Jeigu nebevalgysite šių produktų, tinkamas maistas ne tik suteiks energijos, jis uždarys ir alkio kelią.

Gydytojo teigimu, trys paprasti žingsniai padės išjungti alkio mygtuką. Pirmas – į pusryčių racioną įtraukti riebalų, tokių kaip kokoso aliejus ir sviestas.

Antras žingsnis – saldžiuosius riebalus pakeiskite tikrais riebalais. 

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.