Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.14 11:50

Bijant senėjimo, rūpintis reikia ne raukšlėmis, o organizmo vidumi

Dažniausiai moterys bijo raukšlių ir žilų plaukų, tačiau esama daug svarbesnių ženklų, kad senstate viduje. 

„Kai kalbi su moterimis apie senėjimą, jos nežino nieko kito, išskyrus išvaizdą“, – tikina gydytojas Alvydas Unikauskas. 

Jo teigimu, raukšles reikėtų stebėti ne ant veido, o ant ausies spenelio. Jei šis turi raukšlę, tai – organizmo senėjimo požymis. 

„Ausies spenelyje kraujotaka nėra labai gera ir, jei jūsų kraujagyslės sienelės sukietėja, ausų spenelių aprūpinimas krauju tampa dar prastesnis ir atsiranda raukšlė“, – aiškina gydytojas.  

Jei organizme vyksta kraujagyslių pokyčiai, jie vyksta viso kūno kraujagyslėse, o ne tik kojose, ausyse ar kur kitur, tik ausies spenelyje tai pasimato anksti, pažymi A. Unikauskas. 

„Gera žinia ta, kad situaciją galima reguliuoti“, – sako profesorius ir rekomenduoja kreiptis pas gydytoją bei išsitirti kraujagysles. 

Antras požymis – paraudusios akys. Tačiau čia kalbama ne apie nuovargį ar uždegimą, o apie akių paraudimą tam nesant akivaizdžių priežasčių. „Raudonos akys rodo, kad greičiausiai sutrikusi akies drėkinimo sistema. Tai byloja apie dirginimą jūsų akyje“, – aiškina gydytojas. 

Aplink akį esančios ašarų liaukos nuolat drėkina akį. Kai mirksime, to net nejaučiame, nes tai – natūralus procesas. Tačiau, kai ašarų liaukos išsenka, akys tampa sausos, o mirksint vokai dirgina akies obuolį. Dėl to parausta akys. 

Tačiau ir čia esama išeities – svarbu valgyti daug produktų, kurių sudėtyje yra antioksidantų. Tai – žalios lapinės daržovės, kopūstai, burokėliai, brokoliai ir t. t. 

Kitas ženklas aptinkamas ant rankų. Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi