Lietuvoje

2017.01.13 15:12

Prezidentė: Sausio 13-osios atmintis ir patirtis suvienija Lietuvą

LRT.lt2017.01.13 15:12

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su „Laisvės“ gimnazijos moksleiviais prezidentūros languose Laisvės gynėjams atminti uždegė atminimo žvakutę, rašoma pranešime spaudai. Taip šalies vadovė su pilietiškais mokiniais prisijungė prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Pasak prezidentės, kiekvienai šalies kartai Sausio 13-oji yra vis kitokia. Vieniems tai – kovos už laisvę, kitiems – vilties ir Lietuvos ateities diena. Tačiau svarbiausia, kad ji ne tik mus suvienija atmintimi ir patirtimi, bet kartu įrodo, kad Lietuva visada sugebėjo apginti savo laisvę ir niekam neleido savęs trypti. Šalies vadovės teigimu, nors šiandienos moksleiviai jau priklauso naujajai, nepriklausomos Lietuvos kartai, jie lieka tvirtai ištikimi Sausio 13-ąją gintoms vertybėms.

Minint prieš 26-erius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių, sausio 13 d. lygiai 8.00 valandą ryto visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių tradiciškai uždegamos vienybės ir atminties žvakutės. Šiais metais prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ prisijungė rekordinis dalyvių skaičius – daugiau kaip 1500 Lietuvos mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų.

Uždegę žvakutes prezidentūros languose, „Laisvės“ gimnazijos moksleiviai S. Daukanto aikštėje įsiamžino prie čia pastatyto užrašo #Laisvė. Užrašo aukštis – 1,80 m., ilgis – daugiau kaip 8 metrai. Iš metalo ir balto plastiko pagamintas žodis #Laisvė prie prezidentūros švies iki Vasario 16-osios.

Šalies vadovė visus vilniečius ir sostinės svečius kviečia nusifotografuoti prie šios šviesos instaliacijos ir naudojant žymą #Laisvė socialiniuose tinkluose pasidalyti, ką kiekvienam piliečiui reiškia laisvė ir nepriklausomybė.

Laisvės gynėjų dieną šalies vadovė dalyvaus iškilmingame Lietuvos Respublikos Seimo posėdyje ir iškilmingoje Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje. Vėliau prezidentė Sausio 13-osios aukas pagerbs Antakalnio kapinėse.

Vyriausybės vadovas: laisvės ugnis – neužgesinama

Lietuvai minint Laisvės gynėjų dieną, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ragina penktadienį, segint neužmirštuolės žiedą ir pagerbiant žuvusiųjų už Nepriklausomybę atminimą, minint visus, nukentėjusius nuo okupantų, visada prisiminti, kad šios aukos sudėtos dėl pačių svarbiausių tautos laisvės idealų.

„Tai buvo išties lemtingas mūsų istorijai, vienybės, ryžto ir didelio susitelkimo metas.  Lietuvos žmonės būrėsi vardan laisvos ateities, ėjo vedini didelio patriotizmo ir pasišventimo. Mes buvome drąsūs ir susitelkę. Lietuva visam pasauliui parodė nepaprastą ryžtą siekti laisvės. Mūsų ginklai buvo dainos ir malda. Ir mes nugalėjome“, – sako premjeras.

Ministro pirmininko teigimu, esame laisvos, demokratinės valstybės šeimininkai – tai įpareigoja mus visus vieningai kurti darnią Lietuvą, modernią ir klestinčią šalį. Sausio 13-osios laužai amžiams įžiebė mūsų širdyse laisvės ugnį ir nėra pasaulyje tokios jėgos, kuri galėtų ją užgesinti.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.