Lietuvoje

2017.01.13 10:26

L. Linkevičius susitikime su Lenkijos prezidento atstovu aptarė santykių perspektyvas

LRT.lt2017.01.13 10:26

Lietuva ir Lenkija yra artimiausios kaimynės bei strateginės partnerės, turinčios daugybę bendrų interesų ir iššūkių, todėl glaudus šalių bendradarbiavimas neturi alternatyvų, teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Lenkijos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretoriumi Krzysztofu Szczerskiu, teigiama pranešime spaudai.

Sausio 13 dieną Trakuose vykusiame susitikime aptartas dvišalis bendradarbiavimas, ES darbotvarkės, saugumo politikos  ir energetinio saugumo klausimai, santykiai su Rusija, padėtis Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

Daug dėmesio pokalbio metu skirta saugumo situacijai regione aptarti. „Šiuo metu turime koncentruotis į sklandų NATO viršūnių susitikime Varšuvoje priimtų sprendimų įgyvendinimą“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas. Jis padėkojo Lenkijai už daugkartinį dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Lietuvoje.

Kalbantis apie santykius su Rusija ir situaciją Ukrainoje buvo pažymėta, kad svarbu išlaikyti vieningą sankcijų politiką Rusijos atžvilgiu tol, kol nebus visiškai įgyvendinti Minsko susitarimų reikalavimai bei tęsti paramą Ukrainos teritorinio vientisumo užtikrinimui ir reformų procesui šioje srityje. „Lietuva ir Lenkija ir toliau turi dėti bendras pastangas įgyvendinant ES Rytų partnerystės iniciatyvą“, – pažymėjo L. Linkevičius.

Susitikime buvo pabrėžta Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo energetikos ir transporto srityse svarba. „Bendradarbiavimas su Lenkija labai svarbus siekiant Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais bei siekiant maksimaliai efektyviai išnaudoti projektą „Rail Baltica“, taip pat svarbu tęsti dujų jungties projekto įgyvendinimą“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Pokalbio metu buvo iškeltas klausimas dėl Astravo atominės elektrinės projekto Baltarusijoje, kuris yra įgyvendinamas neskaidriai ir nesilaikant tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų.

Taip pat aptarti klausimai, susiję su lenkų tautinės mažumos padėtimi Lietuvoje.

2017 m. sausio 20 d. L. Linkevičius Lenkijos užsienio reikalų ministro Witoldo Waszczykowskio kvietimu lankysis Varšuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.