Lietuvoje

2017.01.13 10:25

Premjerui dėl aukštojo mokslo pertvarkos pradžios – kritika iš Klaipėdos ir Šiaulių

BNS2017.01.13 10:25

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sako, kad Klaipėdoje universitetas privalo išlikti, ir aukštojo mokslo tinklo pertvarkos pradžią vadina netinkama.

„Švietimo ir mokslo ministerija tarsi metė karštą bulvę ar kamuolį į mūsų daržą. Premjeras pasako, kad Šiaulių ir Klaipėdos universitetų ateitimi jis nėra įsitikinęs. Turbūt ne visai korektiška proceso pradžia“, – apie šią savaitę vyriausybėje pristatytą planuojamą aukštojo mokslo tinklo pertvarką dienraščiui „Klaipėda“ kalbėjo uostamiesčio meras.

Tuo metu Šiaulių universiteto tarybos pirmininkas Rimvydas Vaštakas dienraščiui „Šiaulių kraštas“ sakė, kad premjero žodžiai apie planuojamą pertvarką jau padarė žalos regionui.

„Kad ir kaip gerbčiau premjerą, bet sprendimą priims Seimas.

Manau, premjeras išgirs, kad viešumoje paskelbta jo informacija jau padarė didžiulį nuostolį Šiaulių regionui. Įsivaizduokite studentų, kurie studijuoja Šiaulių universitete, darbuotojų, žmonių, kurie ketino stoti į Šiaulių universitetą, reakciją. Kokia reakcija yra tų žmonių, kurių finansinės galimybės neleidžia važiuoti studijuoti į Kauną, Vilnių. Ypač, kai deklaruojama, kad mokslas turi būti nemokamas. Jeigu Vilniuje ir bus nemokamas mokslas, tai jis šiauliečiams bus labai mokamas – buto nuoma, kelionė ir kita. Labai tikiuosi, kad po pokalbių su ponu Ramūnu Karbauskui, Seimo nariais bus aiškiai pasakyta, kad Šiaulių universitetas lieka, nes nėra jokio pagrindo jį uždaryti“, – teigė R. Vaštakas.

Premjeras Saulius Skvernelis, kartu su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene trečiadienį vyriausybėje žurnalistams pristatęs planuojamą aukštojo mokslo tinklo pertvarką, sakė, kad Lietuvoje galėtų likti iki penkių universitetų, nors pabrėžė, kad tai nėra galutinis skaičius. Premjeras ir ministrė taip pat sakė, kad dėl aukštojo mokslo institucijų tinklo pertvarkos laukiama pačių institucijų iniciatyvų.

„Ir dar kas svarbu – mes nekalbame apie universitetinio mokslo eliminavimą iš šalies regionų, tikrai nekalbame, tai turi išlikti ir tai išliks, nes yra vienas iš prioritetų“, – pabrėžė S. Skvernelis.

„Mes nesakome, kad bus išsaugoti Šiaulių ir Klaipėdos universitetai, mes kalbame, kad turime ne emociniu pagrindu, bet labai aiškiais kriterijais remdamiesi (...) išsaugoti universitetinį mokslą. Forma galima įvairi“, – aiškino premjeras.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 14 valstybinių universitetų bei kelios dešimtys kolegijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt