Lietuvoje

2017.01.12 22:00

Apklausa: naująją vyriausybę palankiai vertina 65 proc. gyventojų

ELTA2017.01.12 22:00

Du iš trijų, arba 65 proc. apklaustų šalies gyventojų, palankiai vertina naujosios Sauliaus Skvernelio vyriausybės sudėtį – patį premjerą ir naujai paskirtus ministrus, rodo apklausa. Tuo tarpu nepalankiai naująją vyriausybę vertina penktadalis (19 proc.) apklaustųjų. Dar šeštadalis (16 proc.) respondentų nuomonės šiuo klausimu neturi.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu gruodžio 12–22 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, naująją vyriausybę labai palankiai įvertino 12 proc. apklaustų gyventojų, dar 53 proc. respondentų įvertino greičiau palankiai, 16 proc. atsakė, kad juos vertina greičiau nepalankiai, o labai nepalankiai naująjį premjerą bei paskirtus ministrus vertina tik 3 proc. suaugusių šalies gyventojų.

Palankiau už kitus naująjį premjerą ir naujosios vyriausybės ministrus įvertino 30–49 metų žmonės, gyvenantys kaime ir mažesniuose miestuose, respondentai su aukštesniu nei vidurinis išsilavinimu, dirbantys valstybiniame ir viešajame sektoriuje, o nepalankiai vertina kiek dažniau pensininkai, vadovai bei nelietuvių tautybės gyventojai.

Anot sociologų, palankiausiai premjerą S. Skvernelį ir naujos vyriausybės ministrus vertina rinkimus laimėjusios partijos rėmėjai (net 97 proc. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkėjų įvertino palankiai) bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ rėmėjai (78 proc. iš jų įvertino palankiai). Kaip parodė apklausa, ir kitų partijų rinkėjai naujos vyriausybės premjerą ir ministrus dažniau vertina palankiai nei nepalankiai. Tik didžiausios opozicinės partijos rinkėjų vertinimai šiuo klausimu pasidalijo po lygiai (42 proc. iš ketinančių balsuoti už Tėvynės sąjungą–Lietuvos krikščionis demokratus įvertino palankiai, 42 proc. nepalankiai bei 16 proc. neturėjo nuomonės).

Tie šalies gyventojai, kurie dalyvavo šių metų Seimo rinkimuose, naujos vyriausybės premjerą ir ministrus vertina geriau (73 proc. juos įvertino palankiai ir tik 17 proc. nepalankiai) nei nedalyvavusieji rinkimuose. Tačiau ir gyventojai, kurie nedalyvavo pastaruosiuose rinkimuose, naują vyriausybę (tiek premjerą, tiek ir ministrus) dažniau įvertino palankiai (48 proc.) nei nepalankiai (22 proc.).

S. Skvernelio vadovaujama 17-oji vyriausybė Seime prisiekė ir darbą pradėjo gruodžio 13 d.