Lietuvoje

2017.01.12 17:13

Dosjė apie D. Trumpo ryšius su Rusija atskleidęs autorius baiminasi dėl savo saugumo

15min.lt2017.01.12 17:13

Buvęs britų žvalgybos tarnybos MI6 pareigūnas, kuris, manoma, parengė skandalą sukėlusį dosjė apie išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo ryšius su Rusija, baiminasi dėl savo saugumo ir slapstosi, skelbia BBC.

52-ejų Christopheris Steele`as, vadovaujantis privačiai žvalgybos firmai, šią savaitę išvyko iš namų, o auginamas tris kates paliko prižiūrėti kaimynams.

Antradienį portalas „Buzzfeed“ paviešino 35 puslapių dosjė apie D.Trumpo ryšius su Rusija. Jame teigiama, kad Kremlius gali turėti naująjį JAV prezidentą kompromituojančios medžiagos, jį šantažuoti, taip pat – kad D. Trumpo kampanijos atstovai buvo susitikę su Rusijos pareigūnais.

JAV žvalgybos tarnybos apie turimą dosjė informavo kadenciją baigiantį Baracką Obamą ir D. Trumpą. D.Trumpas įtarimus vadina išgalvotomis ir netikromis žiniomis.

Nors neviešinama, kas sukūrė ataskaitą, JAV ir Jungtinės Karalystės žiniasklaida skelbia, kad tai – buvusio britų žvalgybos pareigūno Ch. Steele`o darbas.

„The Telegraph“ skelbia, kad likus kelioms valandoms iki jo vardo paminėjimo žiniasklaidoje vyras perdavė kaimynams augintinius ir su šiek tiek daiktų išvyko iš namų. Jo žmonos ir keturių vaikų namuose jau nebuvo.

Artimo Ch. Steele`ui šaltinio teigimu, buvęs šnipas baiminasi sulauksiąs pavojingos Maskvos reakcijos – bijo dėl savo ir savo šeimos saugumo.

„Jis paprašė manęs prižiūrėti jo kates, nes jo nebus keletą dieną, – sakė kaimynas. – Nežinau, kur jis išvyko, taip pat – kaip su juo susisiekti. Aš jo išvis nelabai pažinojau, tiesiog pasisveikindavom.“

Ch. Steele`as, vadovaujantis „Orbis“ firmai kartu su kitu direktoriumi Christopheriu Burrowsu, yra buvęs Britanijos žvalgybos karininkas. „Orbis“ tinklapyje taip pat nurodoma, kad firma buvo „įkurta 2009 buvusių Britanijos žvalgybos profesionalų“.

JAV žiniasklaida antradienį pranešė, kad „Orbis“ ataskaita praeitais metais buvo perduota JAV žvalgybai, o jos analizė tapo pagrindu dviejų puslapių priedui prie įslaptintos ataskaitos apie Rusijos kišimąsi į Amerikos rinkimus. Su šiais dokumentais D. Trumpas buvo supažindintas praeitą penktadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.