Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.12 15:22

Švietimo ir mokslo ministrė prakalbo apie perėjimą prie nemokamų studijų

ELTA 2017.01.12 15:22

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pabrėžė siekį pereiti prie nemokamų studijų.

„2018 metai galėtų būti posūkio pradžia“, – sakė ministrė J. Petrauskienė per susitikimą su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais.

Susitikime aptarti aukštojo mokslo pertvarkos ir bendradarbiavimo klausimai.

Ministrė J. Petrauskienė pakvietė profesines sąjungas, kaip vieną svarbių suinteresuotų šalių, aktyviai dalyvauti aukštojo mokslo pertvarkos svarstymuose ir teikti siūlymus dėl aukštųjų mokyklų konsolidacijos.

Susitikime švietimo ir mokslo ministrė pabrėžė tris pagrindinius uždavinius aukštojo mokslo srityje siekiant kokybinių permainų: tai aukštųjų mokyklų tinklo, finansavimo ir kokybės užtikrinimo sistemos pertvarka siejant finansavimą su kokybe ir rezultatais.

„Tinklo pertvarka būtina siekiant sustiprinti potencialą ir efektyviai panaudoti išteklius, kuriuos turime. Išbarstytas potencialas nesudaro galimybių didinti dėstytojų atlyginimų ir į mokslą pritraukti gabiausiųjų“, – pabrėžia švietimo ir mokslo ministrė.

Premjeras Saulius Skvernelis bei švietimo ir mokslo ministrė trečiadienį paskelbė apie planuojamą aukštojo mokslo tinklo pertvarką, pagal kurią turi likti iki penkių valstybinių universitetų.

Šiuo metu šalyje yra 14 valstybinių universitetų, remiantis dabartinėmis tendencijomis, po pertvarkos jų galėtų likti apie 5, sako Premjeras, pridurdamas, kad Vyriausybė šiuo klausimu nėra nusistačiusi jokio konkretaus skaičiaus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi