captcha

Jūsų klausimas priimtas

Švietimo ir mokslo ministrė prakalbo apie perėjimą prie nemokamų studijų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pabrėžė siekį pereiti prie nemokamų studijų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„2018 metai galėtų būti posūkio pradžia“, – sakė ministrė J. Petrauskienė per susitikimą su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais.

Susitikime aptarti aukštojo mokslo pertvarkos ir bendradarbiavimo klausimai.

Ministrė J. Petrauskienė pakvietė profesines sąjungas, kaip vieną svarbių suinteresuotų šalių, aktyviai dalyvauti aukštojo mokslo pertvarkos svarstymuose ir teikti siūlymus dėl aukštųjų mokyklų konsolidacijos.

Susitikime švietimo ir mokslo ministrė pabrėžė tris pagrindinius uždavinius aukštojo mokslo srityje siekiant kokybinių permainų: tai aukštųjų mokyklų tinklo, finansavimo ir kokybės užtikrinimo sistemos pertvarka siejant finansavimą su kokybe ir rezultatais.

„Tinklo pertvarka būtina siekiant sustiprinti potencialą ir efektyviai panaudoti išteklius, kuriuos turime. Išbarstytas potencialas nesudaro galimybių didinti dėstytojų atlyginimų ir į mokslą pritraukti gabiausiųjų“, – pabrėžia švietimo ir mokslo ministrė.

Premjeras Saulius Skvernelis bei švietimo ir mokslo ministrė trečiadienį paskelbė apie planuojamą aukštojo mokslo tinklo pertvarką, pagal kurią turi likti iki penkių valstybinių universitetų.

Šiuo metu šalyje yra 14 valstybinių universitetų, remiantis dabartinėmis tendencijomis, po pertvarkos jų galėtų likti apie 5, sako Premjeras, pridurdamas, kad Vyriausybė šiuo klausimu nėra nusistačiusi jokio konkretaus skaičiaus.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...