Lietuvoje

2013.04.18 11:39

Iš Rusnės salos vėl nutįso eilė prie perkėlos

Potvynis priartino ribą užlietame ruože į Rusnę – teks rengti perkėlą. Ant kelio Šilutė-Rusnė vandens lygis toliau kyla, eismas čia draudžiamas.

Potvynis priartino ribą užlietame ruože į Rusnę – teks rengti perkėlą. Ant kelio Šilutė-Rusnė vandens lygis toliau kyla, eismas čia draudžiamas.

Vandens gylio matuoklis kelio Šilutė-Rusnė septintajame kilometre ketvirtadienį pasiekė 25 centimetrų gylį, tad potvynis valstybės įmonei „Klaipėdos regiono keliai“ verčia keisti darbų ritmą.

Priartėjo riba, kai būtina rengtis jau trečiajam šiais metais perkėlos organizavimo periodui, gyventojų ir jų lengvųjų transporto priemonių neatlygintinam perkėlimui per užlietą krašto kelio Šilutė-Rusnė ruožą.

Ši įmonė yra įpareigota laiku pateikti gyventojams ir jų lengvųjų transporto priemonių vairuotojams duomenis apie užlieto kelio ruožo vandens pakilimo lygį, kėlimosi sąlygas ir kitą reikalingą informaciją.

Automobiliai pradedami kilnoti traktorinėmis priekabomis, kai vandens gylis pakyla virš 20 cm.

Šiemet kelyje į Rusnę potvynis privertė kelininkus perkėloje darbuotis nuo sausio 3 iki 27 dienos ir nuo vasario 3 iki 22 dienos.

Susisiekimas su Rusne buvo apsunkintas 45 dienas, iš viso buvo perkeltas 21101 automobilis. Šiai paslaugai įmonė „Klaipėdos regiono keliai“ išleido 345 tūkst. litų.

Šį šimtmetį tik 2007 metais potvynio apsemtu keliu į Rusnę automobiliai tralais buvo gabenami dar ilgiau – iš viso 48 dienas.

Šilutės ir Pagėgių savivaldybėse potvynis, dėl smarkaus atšilimo kilęs sausio 1–2 dienomis, iš viso užliejo per 30 tūkst. ha bendro ploto teritoriją, nuo sausumos atkirto beveik šimtą sodybų ir virš pustrečio šimto jose gyvenančių žmonių.

Rusnės sala su 1750 gyventojų iš viso 45 paras buvo atskirta užliejama vienintelio kelio atkarpa.

Ištvinę ir užšalę Nemuno vandenys  šiemet pareikalavo ir vienos aukos Pagėgių savivaldybėje. Nors čia buvo pasirengę į pagalbą ateiti ir specialiai budėję Lietuvos kariuomenės kariai, vykę į nelaimės zoną karine amfibija ne vieną kartą.

Kovo 5 dieną nuskendo Plaušvarių kaimo gyventojas Č. Z., kuris ledu buvo išėjęs į Pagėgių medicinos įstaigą. Ledas ant apsemtų plotų buvo netvirtas, žmogus įlūžo ir nuskendo. Jo kūną kitą dieną ištraukė Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narai.

Kariškiai vieną ligonę iš Kucių kaimo, esančio potvynio apsupty, į ligoninę sėkmingai nuskraidino sraigtasparniu.