Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.12 15:46

Parlamentarai svarstė, ar retinti savo gretas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.01.12 15:46

Parlamentarams buvo teikiamos svarstyti Konstitucijos pataisos, kuriomis siūloma sumažinti Seimo narių skaičių, o parlamento rinkimus rengti pavasarį – po pateikimo buvo surinkti reikalingi 67 balsai, tad dėl įstatymo bus diskutuojama bei sprendžiama toliau.

Pataisoms pritarė Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, dalis Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos narių. Kaip teigia Seime dirbanti LRT RADIJO korespondentė Janina Mateikienė, kitos partijos tokio sprendimo nepalaiko, tad laukia „ilgas kelias ieškant pritariančių“ – Konstitucijos pakeitimui reikalingi mažiausiai 94 balsai.

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga parlamentarų skaičių siūlo mažinti nuo 141 iki 101. Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė teigia, kad tai parlamento darbo neapsunkintų bei esą leistų sutaupyti.

„Kitas argumentas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, – sutaupymas. Taip, tai 3 mln. eurų – maždaug tiek susitaupytų sumažinus Seimo narių skaičių. Bet galbūt nėra svarbiausia ta suma, o daugiau –moralinis nusiteikimas ir moralinis požiūris, kad gyventojų mažėja – turi mažėti ir jos institucijose dirbančių žmonių. Ko mes reikalaujame ir taip pat sakome – mažinti darbuotojų skaičių ir valstybės tarnyboje“, – LRT RADIJUI kalbėjo Seimo pirmininko pavaduotoja.

Konservatorius Kęstutis Masiulis teigia, kad kuo mažesnė valstybė, tuo santykinai daugiau deputatų, kad būtų daugiau diskusijų ir mažiau korupcijos.

Valstiečių ir žaliųjų pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, jog paankstinti rinkimus į pavasarį reikia tam, kad naujai suformuota valdžia galėtų tinkamai parengti biudžeto projektą ir pradėti vykdyti programą.

Pasak Arvydo Anušausko, prieš 25 metus, kai buvo rašoma Konstitucija, šiuos klausimus parlamentarai apgalvojo ir dabar viską keisti nėra reikalo.

Konstitucijai pakeisti reikia ne mažiau kaip dviejų trečdalių parlamentarų palaikymo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16