Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.12 11:24

L. Linkevičius: darysime viską, kad „perkrautume“ santykius su Lenkija

BNS 2017.01.12 11:24

Lietuva darys viską, kad būtų „perkrauti“ santykiai su Lenkija, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Mes darysime viską, kas įmanoma, kad „perkrautume“ tuos santykius. Nėra lengva. Labai tikiuosi Seimo tam tikro indėlio“, – ketvirtadienį atsakymas į opozicinių konservatorių klausimus teigė ministras.

Jis sakė gana aktyviai palaikantis asmeninius kontaktus su buvusiais Lenkijos prezidentais: Aleksandru Kwasniewskiu, Bronislawu Komorowskiu.

„Prezidento Andrzejaus Dudos vyriausiasis patarėjas šį vakarą atvažiuos į Vilnių, mes dalyvausime „Sniego susitikime“. Aš pats važiuosiu į Varšuvą 20 dieną, esu pakviestas darbo vizito“, – teigė L. Linkevičius.

Jis gėdingu pavadino 2010 metų Seimo balsavimą, kai nepritarta pavardžių rašymui nelietuviškais rašmenimis. Tai vienas iš Varšuvos keliamų klausimų santykiuose su Lietuva. Balsavimas įvyko Vilniuje viešint Lenkijos prezidentui Lechui Kaczynskiui.

„Daugelis primena, kad vyriausybės narys ponas Ažubalis nepritarė tam įstatymui (...). Patikėk, Audroni, tas primenama dar iš šiandien, – tvirtino L. Linkevičius. – Tenka prisiminti kaip tokį skaudų puslapį, man dėl to gėda. Aš dėl to dar kartą galiu atsiprašyti.“

„Patikėkite padarysiu viską, kas įmanoma, kad pagerėtų tie santykiai. Manau, kad tai yra bendras mūsų reikalas“, – akcentavo užsienio reikalų ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi