Lietuvoje

2017.01.12 10:37

Vyks dešimtasis saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimas“

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.01.12 10:37

Lietuvos ir užsienio saugumo politikos ekspertai dešimtą kartą rinksis į neformalų „Sniego susitikimą“ („Snow Meeting“), kuriame bus aptariami pagrindiniai transatlantinei bendruomenei kylantys iššūkiai ir atsakas į juos, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai. 

Tradiciškai kasmet nuo 2008 m. sausio antrąją savaitę rengiamas „Sniego susitikimas“ šį kartą vyks sausio 12–13 dienomis Paunguriuose, Trakų rajone. Jame laukiama Latvijos, Estijos ir Gruzijos užsienio reikalų ministrų Edgaro Rinkevičiaus, Sveno Mikserio ir Michailo Janelidzės, naujosios NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojos Rose Gottemöller, Lenkijos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretoriaus Krzysztofo Szczerskio. 

Iš viso tikimasi maždaug 90 aukšto rango diplomatų, patarėjų, parlamentarų, analitinių ir tyrimo centrų tarptautinės ir saugumo politikos ekspertų iš daugiau kaip 20 šalių, ES ir NATO institucijų.

Jubiliejiniame renginyje bus aptariama transatlantinės bendrijos ateitis po prezidento rinkimų JAV, nuotaikų kaita Europos ir Šiaurės Amerikos visuomenėse, Rusijos iššūkis demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršenybės vertybėmis pagrįstai tarptautinei tvarkai. 

Susitikimo dalyviai taip pat diskutuos apie pernai liepą įvykusio NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimo Varšuvoje sprendimų įgyvendinimą ir kitus būdus stiprinti sąjungininkų saugumą konvencinių ir hibridinių grėsmių akivaizdoje. Atskira sesija bus skirta glaudesniam NATO ir ES bendradarbiavimui aptarti.

Kaip akcentuoja užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikimas vyks už uždarų durų ir tai reiškia, kad jo metu nebus priiminėjami jokie sprendimai, o tik diskutuojama ir analizuojama, bet tai nė kiek nemažina įvykio reikšmės. 

„Manyti, kad tokie susitikimai yra tik pasikalbėjimai ir gražus laiko praleidimas, būtų per daug lengvabūdiška. Tai tikrai yra labai rimtas dalykas, dėl to visi čia ir nori atvažiuoti“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, pabrėžė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. 

Plačiau apie susitikimą – laidos „Labas rytas, Lietuva“ pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.