Lietuvoje

2017.01.11 17:59

Vilniaus taryba tvarką dėl darželių dar gali keisti

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.01.11 17:59

Vilniaus miesto taryba gali svarstyti galimybę atšaukti tvarką, pagal kurią už privačius darželius lankančius vaikus 100 eurų išmoka būtų skirta 11 mėnesių ir tik už faktiškai lankytas dienas. 

Tokį siūlymą trečiadienio posėdyje planuoja pateikti Liberalų sąjūdžio frakcija. Jos seniūnas Vincas Jurgutis sako, kad bus siekiama, kad kompensacija tėvams būtų mokama už darbo dienas ir už visus 12 mėnesių.

Pagal pernai gruodį sostinės valdžios bendru sutarimu patvirtintą tvarką, paramos lankantiems privačius darželius skyrimas sutrumpintas nuo 12 iki 11 mėnesių. Taip pat sustiprinta lankomumo kontrolė, siekiant išvengti atvejų, kad vaikui ilgai nelankant darželio kompensacija vis tiek mokama.

Sostinės savivaldybės Taryba patikslino savo ankstesnį sprendimą – 100 Eur kompensacijos šiais mokslo metais bus mokamos visus 12 metų mėnesių. O sprendimas trumpinti kompensacijų mokėjimo periodą iki 11 mėnesių kol kas atidėtas iki rugsėjo 1-osios.

Trečiadienį buvo patikslinta ir vaikų lankomumo skaičiavimo tvarka: nuspręsta 100 Eur kompensacijos nemokėti tuo atveju, jei vaikas nelanko darželio visą kalendorinį mėnesį be pateisinamos priežasties. Jei vaikas mėnesį ar daugiau darželio nelanko dėl ligos – kompensacija mokama. Pavyzdžiui, jei vaikas neatėjo  į darželį nuo sausio 15 dienos ir sugrįš į darželį vasario 17 dieną, kompensacijas už abu mėnesius jis vis tiek gaus.

Didesnė lankomumo kontrolė buvo įvesta tam, kad būtų išvengta tokių atvejų, kai vaikas neina į darželį 2–3 mėnesius, tačiau 100 eurų kompensacija vis tiek buvo mokama. Jeigu vaikas darželio nelankys dėl ligos – už pateisintas dienas kompensaciją tikrai gaus.

Praėjusiais metais 115 privačius darželius lankė 5079 vaikai, pagal trišales sutartis tarp savivaldybės, įstaigų ir tėvelių buvo išmokėta  5 622,5 tūkst. Eur kompensacijų, rašoma pranešime spaudai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Tomas Vytautas Raskevičius
Išskirtinis interviu 11