Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.11 15:11

Vyriausybė inicijuoja išsamų „Lietuvos geležinkelių“ veiklos tyrimą

LRT.lt 2017.01.11 15:11

Atsižvelgdama į nerimą keliančias abejones dėl „Lietuvos geležinkelių“ veiklos skaidrumo ir į Seimo narių pateiktus klausimus dėl bendrovės veiklos faktų, vyriausybė pasitarime priėmė sprendimą kreiptis į svarbiausias šalies saugumą bei finansinės veiklos skaidrumą tiriančias įstaigas ir inicijuoti detalią bendrovės veiklos analizę, rašoma vyriausybės pranešime spaudai.

Vyriausybės pasitarime nuspręsta, kad Susisiekimo ministerija, kaip vienintelio „Lietuvos geležinkelių“ akcininko teises įgyvendinanti institucija, inicijuos nepriklausomą bendrovės veiklos ir finansinį auditą.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT) pavedama atlikti „Lietuvos geležinkelių“ finansinių srautų, Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) – įmonės vidaus sandorių tyrimus.

Valstybės saugumo departamento (VSD) bus prašoma įvertinti „Lietuvos geležinkelių“ veiklą nacionalinio saugumo aspektu, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) – atlikti galimų korupcijos atvejų bendrovėje tyrimus.

Visų minėtų tyrimų išvados bus pateiktos vyriausybei. Tyrimų rezultatai turėtų padėti atsakyti tiek į Susisiekimo ministerijai ir vyriausybei, tiek į Seimo nariams kylančius klausimus dėl „Lietuvos geležinkelių“ veiklos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi