Lietuvoje

2017.01.11 14:58

Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus

LRT.lt2017.01.11 14:58

Rekordinis dalyvių skaičius (virš 1500 Lietuvos mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų) jau atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir iniciatyvą globojančios Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą. Jie dalyvaus Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. 

Minint prieš dvidešimt šešerius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių sausio 13 d. lygiai 8 valandą ryto visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių bus uždegamos vienybės ir atminties žvakutės.

Renginio organizatoriai kviečia visusus geros valios žmones prisijungti ir paminėti iškovotą istorinę pergalę kartu.

Prieš 26 metus mes nebuvome NATO ir ES narėmis, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui.

„Auštant Sausio 13-osios rytui kas kartą vėl juntame ypatingą 1991-ųjų dvasią, kai tauta buvo pasiryžusi ginti iškovotą laisvę bet kokia kaina. Tegul žvakės liepsna kiekvieno mūsų lange bus nepamirštamo sausio laužų atspindys ir vienybės ženklas“, – kviečia prie pilietinės iniciatyvos prisijungti jos globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Uždegdami žvakeles demonstruojame savo vienybę ir pasiryžimą ginti iškovotos laisvės, demokratijos ir žmogaus teisių principus bei netoleruoti šių pamatinių principų ir vertybių pažeidimų šalies viduje ir tarptautiniuose santykiuose.

Šią pilietiškumo iniciatyvą Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuoja kasmet nuo 2008 metų. Ji yra „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“ sudėtinė dalis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.