Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.18 10:55

Antrą dieną teismui parodymus duoda V. Uspaskichas

ELTA 2013.04.18 10:55

Vilniaus apygardos teismui (VAT), nagrinėjančiam Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos bylą, parodymus davė partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas. Teismas V. Uspaskicho parodymų pradėjo klausyti trečiadienio popietę.

Vilniaus apygardos teismui (VAT), nagrinėjančiam Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos bylą, parodymus davė partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas. Teismas V. Uspaskicho parodymų pradėjo klausyti trečiadienio popietę.

V. Uspaskichas trečiadienį teigė, kad per 3,5 valandos perskaitęs tik du trečdalius parodymų. 

Darbo partijos lyderis neslėpė, kad su partija susidoroti siekė Lietuvos socialdemokratų partija. 

V. Uspaskichas pripažino galėjęs būti atidesnis, mažiau patiklesnis, daryti mažiau klaidų. 

Europos teismuose žadėjo ieškoti teisybės, priminė, kad jam byla kainavo sveikatą, iškentė pažeminimą. 

Jis teigė, kad infiltruoti žmonės sąmoningai klastojo dokumentus. 

„Kaip ir jūsų teismo viršininką apgavo finansininkė“, – teisėjų kolegijai dėstė Darbo partijos lyderis. 

„Tikiu, kad vis dar egzistuoja teisybė. Turiu šeimą, vaikus, kurie tiki tuo pačiu. Tiesa yra ir turi būti išaiškinta. Tik dėl to tikėjimo nenuleidžiu rankų, tai darau ne dėl savęs, dėl Lietuvos“, – teisme kalbėjo politikas. 

Baigęs duoti parodymus politikas atsakyti į jam užduodamus klausimus atsisakė, prašė iškviesti papildomų liudytojų, Valstybinės mokesčių inspekcijos ekspertus, atlikti parašų ekspertizes, o jo parodymus, kurie sudaro keliasdešimt lapų, prijungti prie bylos. 

Darbo partija kaltinama 2004–2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų.

Kaltinimai byloje buvo pateikti ir Darbo partijai kaip juridiniam asmeniui, ir kai kuriems asmenims. Seimo vicepirmininkas Vytautas Gapšys kaltinamas nurodęs buhalterinę apskaitą vesti apgaulingai ir pasirašęs žinomai neteisingus dokumentus, Darbo partijos vyriausioji iždininkė Marina Liutkevičienė – valstybės institucijoms finansinėse deklaracijose žinomai pateikusi neteisingus duomenis. Tarp kaltinamųjų – ir buvusi centrinės būstinės vadovė Vitalija Vonžutaitė, kuriai, pasak prokurorų, V. Uspaskichas nurodė vesti dvigubą buhalteriją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi