Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.10 13:03

Šauktinių sąrašų staigmenos: kariuomenė tarnauti šaukia karo tarnybą jau atlikusius jaunuolius

Kai kurie privalomąją karo tarnybą jau atlikę jaunuoliai savo pavardes rado pirmadienį paskelbtame šauktinių sąraše. Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovė spaudai Giedrė Kazlauskienė 15min patvirtino, kad įsivėlė mažiausiai viena klaida.

Šiuo metu užsienyje gyvenantis Valdemaras (pavardė redakcijai žinoma – aut.) pateko į Vilniaus regiono šauktinių sąrašą.

Tai jį labai nustebino, nes vaikinas jau yra atlikęs privalomąją karo tarnybą.

„Atitarnavau 9 mėnesius kaip savanoris ir dabar sudarius naują šauktinių sąrašą vėl esu jame. Tik nesuprantu, kodėl“, – 15min sakė vaikinas.

Jis nuogąstavo, ar jam nereikės grįžti ir įrodinėti, kad jau atliko karinę tarnybą.

„Baigęs tarnybą išvykau gyventi į užsienį, bandyti kažką naujo, o čia dabar – staigmena. Brolis tarnavo su manimi, tai irgi į sąrašus pateko antrą kartą“, – teigė jis.

Save sąraše teigia radę ir kiti

Panašu, kad iš tiesų Valdemaras toks – ne vienas. 15min pirmadienį gavo anoniminį laišką iš vaikino, kuris tai pat teigė, kad į naująjį sąrašą pateko, nos tarnybą baigė pernai rugsėjį.

„Pamačiau, jog vėl yra skelbiami sąrašai, dėl įdomumo patikrinau save – ir voila. Esu vėl šaukiamas į privalomąją karo tarnybą“, – teigė jis.

Vaikinas pridūrė esantis „Facebook“ grupėje, kuriai priklauso kartu tarnavę vaikinai.

„Dauguma vėl yra šaukiami, nors taip pat kartu su manimi atitarnavo, trumpai tariant, vėl tas jų „algoritmas“ neveikia taip, kaip turėtų, vėl į balą metami pinigai, o kiek tokių kaip aš pateko į sąrašą? Kiek vėl išsisuko iš tarnybos dėl mano šaukimu užpildytos vietos?“, – piktinosi jis.

Kariuomenės atstovė: įsivėlė klaida

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Viešųjų ryšių ir verbavimo skyriaus vedėja G.Kazlauskienė 15min patvirtino, kad Valdemaras iš tiesų yra atlikęs privalomąją karo tarnybą, tačiau atsidūrė sąraše.

„Įvyko žmogiškoji klaida. Tam tikri duomenys, kurie turėjo būti suvesti, nebuvo suvesti“, – teigė ji.

G. Kazlauskienė pabrėžė, kad Valdemarui jokiu būdu nereikės antrą kartą atlikti tarnybos – sąraše prie jo statuso atsiras įrašas, kad jis ją jau atlikęs.

Kariuomenės atstovė taip pat teigia, jog dabar tikrinama, ar tokių atvejų nėra ir daugiau.

G. Kazlauskienė galėjo pasisakyti tik apie Valdemaro atvejį, nes žinomi jo duomenys, tuo metu anoniminių skundų patikrinti neįmanoma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi