Lietuvoje

2017.01.10 11:55

Prezidentė su valstybės kontrolieriumi aptarė pagrindinius darbus

LRT.lt 2017.01.10 11:55

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu. Darbo susitikime aptarti Valstybės kontrolės veiklos rezultatai ir svarbiausi šių metų darbai, rašoma prezidentūros pranešime spaudai. 

Prezidentės teigimu, Valstybės kontrolės vaidmuo yra kertinis įvertinant ir užtikrinant, kad biudžeto lėšos būtų naudojamos skaidriai, efektyviai ir atsižvelgiant į prioritetinius šalies tikslus. Todėl pagrindiniai šios institucijos uždaviniai – išlaikyti nepriklausomumą, orientuotis į prevenciją, laiku užkirsti kelią piktnaudžiavimui ir neefektyviam valstybės pinigų panaudojimui. Siekti, kad būtų pasimokyta iš ankstesnių klaidų, ir tinkamai įgyvendinamos auditų rekomendacijos.

Pasak šalies vadovės, vienais aktualiausių klausimų šiemet išliks viešųjų pirkimų pertvarka krašto apsaugos sistemoje, šalies viešųjų pirkimų tobulinimas ir valstybės valdomų įmonių veiklos gerinimas, užtikrinant maksimalią grąžą ir naudą Lietuvos žmonėms.

Prezidentė taip pat pabrėžė glaudaus Valstybės kontrolės, Seimo, ministerijų ir specialiųjų tarnybų bendradarbiavimo svarbą, kuris padės užtikrinti veiksmingą audito rekomendacijų įgyvendinimą, patars kitoms valstybinėms institucijoms, kaip skaidriai ir teisingai panaudoti biudžeto lėšas, nustatys piktnaudžiavimo atvejus ir pažeidėjus.