Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.09 17:31

Ukrainos Luhansko regionui perduota lietuvių bendruomenės surinkta parama

LRT.lt 2017.01.09 17:31

Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis kartu su lietuvių bendruomenės atstovais sausio 5–7 dienomis lankėsi Luhansko srityje, kur dviem mokykloms ir daugiavaikėms šeimoms perdavė paramos akcijos „Padovanok viltį Rytų Ukrainos vaikams“ metu surinktus daiktus, rašoma pranešime spaudai. 

Iš viso per mėnesį trukusią akciją surinkta ir perduota apie pusantros tonos mokymo reikmenų, knygų, kompiuterių, drabužių, sporto inventoriaus, maisto produktų. 

„Džiaugiamės, galėdami padėti tiems, kuriems to labiausiai reikia ir prisidėti prie mokymo proceso gerinimo. Tikimės, kad jau kurį laiką besitęsianti Lietuvos ir Luhansko srities draugystė sėkmingai plėtosis ir ateityje“, – perduodamas paramą sakė M. Janukonis. 

Severodonecko mieste delegacija susitiko su Luhansko srities civilinės-karinės administracijos vadovo pirmuoju pavaduotoju Romanu Vlasenko ir kitais pareigūnais, su kuriais aptarė situaciją regione. Delegacija apsilankė labiausiai izoliuotame Stanycia Luhanska rajone, kurio mokykloms ir perduota surinkta parama.

Kijevo lietuvių kartu su Lietuvos ambasada Ukrainoje surengta paramos akcija prasidėjo gruodžio pradžioje. Visą mėnesį norintys galėjo aukoti būtiniausius daiktus ir taip prisidėti prie akcijos. Taip pat lietuvių bendruomenės Ukrainoje kalėdinio vakaro metu buvo surengta labdaringa loterija, kurios metu surinktos lėšos, skirtos Luhansko srities mokykloms paremti. Planuojama tokias akcijas vykdyti ir ateityje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi