Lietuvoje

2017.01.09 17:50

Didmiesčiuose medikų pagalbos prireikė 8 sušalusiems žmonėms

BNS 2017.01.09 17:50

Savaitgalį medikų pagalbos prireikė aštuoniems nuo šalčio nukentėjusiems žmonėms Vilniuje ir Kaune, BNS pranešė medikai.

Vilniaus greitosios medicinos pagalbos duomenimis, po vieną iškvietimą sulaukta penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį. Penktadienį pagalbos reikėjo bendrą kūno atšalimą patyrusiam vyrui Skaidiškėse, jis pristatytas į ligoninę.

Šeštadienį į greitosios pagalbos medikus kreipėsi bendrą kūno atšalimą bei kairės plaštakos nušalimą patyręs benamis.

Sekmadienį medikų pagalbos prireikė neblaiviam vyrui, patyrusiam kūno atšalimą, jis pristatytas į ligoninę. Tą pačią dieną į ligoninę pristatytas dar vienas neblaivus vyras, nušalęs abi plaštakas.

Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties duomenimis, šeštadienį į medikus kreipėsi vyras, kuris buvo nušalęs rankas, bei pensinio amžiaus moteris, patyrusi bendrą kūno atšalimą – ji nuvežta į ligoninę.

Sekmadienį pagalbos prireikė dviem moterims: benamė moteris į medikus kreipėsi dėl kojų nušalimo, jas nurodė nušalusi jau prieš kelias dienas. Kita nukentėjusioji buvo neblaivi: iš gatvės parvestai moteriai nustatytas bendras kūno atšalimas, nes ji lauke buvo apsirengusi plonais drabužiais. Moteris išgabenta į ligoninę.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šalčiausia savaitgalį buvo naktis iš penktadienio į šeštadienį, kai temperatūra rytiniuose rajonuose nukrito iki 28 laipsnių šalčio, kitur buvo apie 20–25 laipsnius šalčio.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį buvo 14–19 laipsnių šalčio, pietiniame pakraštyje – iki 25 laipsnių šalčio.

Europoje šalčio banga pastarosiomis dienomis nusinešė bent 30 žmonių gyvybes, kaimyninėje Lenkijoje mirtinai sušalo 10 žmonių.