Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.10 20:08

Pažintis su Lietuvos kariuomenės „feniksais“

Prieš dešimt ar penkiolika metų Lietuvos kariuomenėje tarnavę šauktiniai sugrįžo į mūšio lauką tam, kad atnaujintų taktikos, karo topografijos, ginkluotės žinias ir šaudymo įgūdžius. Apie tai pasakoja LRT TELEVIZIJOS laida „Karinės paslaptys“. 

Tądien, kai buvo filmuojamas laidos epizodas, mūšio lauke turėjo susidurti bataliono kovinės grupės „Feniksas“ kariai ir priešo pajėgos, vadinamosios OPFOR. „Feniksu“ – iš pelenų prisikėlusiu paukščiu – batalionas pavadintas, nes jo pagrindą sudarė beveik 300 karių rezervistų iš Kauno, Alytaus ir Marijampolės regionų.

Savo karinę prievolę atlikę prieš dešimt ar penkiolika metų, rezervo kariai buvo pakviesti tarnybon, kad atnaujintų taktikos, karo topografijos, ginkluotės žinias ir šaudymo įgūdžius.

Šiemet rezervo kariams pasisekė – jiems buvo patikėta dalyvauti tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas 2016“. Lietuvos rezervistų paramai buvo priskirtas tikras Amerikos karinis elitas. Tai Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkų pajėgų 2-osios divizijos 8-ojo pulko kariai.

Nuolatinė divizijos dislokavimo vieta – tai Camp Lejeune bazė Šiaurės Karolinoje. Šiuo metu jie priskirti Juodosios jūros rotacinėms pajėgoms ir bazuojasi Rumunijos Konstancos uoste, tačiau įvairiomis progomis keliauja iš pratybų į pratybas visoje Rytų Europoje.

Bataliono „Feniksas“ priešas tą dieną buvo laidos žiūrovams gerai pažįstami Jungtinių Valstijų 173-osios oro desanto brigados parašiutininkai. Tai nuolat Lietuvoje dislokuotų rotacinių pajėgų dalis. Lietuvos rezervistai ir jūrų pėstininkai gavo užduotį gintis ir stabdyti puolantį OPFOR`ą.

Kaip „Feniksui“ sekėsi mūšio lauke – laidos „Karinės paslaptys“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi