Lietuvoje

2017.01.09 15:15

L. Linkevičius: svarbu, kad dialogas su Rusija būtų principingas

BNS2017.01.09 15:15

Lietuvos dialogas su Rusija turi būti principingas, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, komentuodamas Rusijos ambasadoriaus Aleksandro Udalcovo po susitikimo su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu išsakytą siekį gerinti dvišalių santykių atmosferą.

„Jei parlamentarai bendrauja, pats faktas yra geras. Klausimas, apie ką kalba, bet pats procesas turi vykti. Parlamentarai laisvi žmonės diskutuoti, kurti grupes, susitikti, bet labai svarbu, kad tas dialogas būtų principingas, kas mes kalbėtume ne iš kažkokių gynybinių pozicijų, nes mes neturime ko gintis, labai svarbu, kad tas būtų suprasta ir kitoj pusėj“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė L. Linkevičius.

„Visi kontaktai vertingi tada, kai jie vertybiškai pagrįsti, principingi, tada yra nauda. Aš labai linkiu ir tikiuosi, kad bus būtent taip“, – pridūrė užsienio reikalų ministras.

Rusijos ambasadorius Vilniuje A. Udalcovas pirmadienį po susitikimo su Seimo pirmininku V. Pranckiečiu žurnalistams sakė, kad artimiausiu metu Rusijos Dūmoje turėtų būti įkurta tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupė ir abiejų šalių parlamentarai turėtų pradėti nuo dvišalių santykių atmosferos gerinimo.

„Seimas ir Valstybės Dūma – struktūros, kurios turi didelę įtaką mūsų santykių atmosferai, visi suprantame, kad šiuo metu tie santykiai nėra geriausi, todėl gal ir verta pradėti nuo to, kad pagalvotume apie atmosferą, ją pakoreguotume ir sukurtume palankesnes sąlygas tarpusavio dialogui“, – sakė ambasadorius.

Jis teigė, kad Rusijos noras – turėti patikimą, nuspėjamą ir geranorišką partnerį bei kaimyną.

„Sutarėme, kad turime rezervo bendradarbiauti mūsų deputatams. Tarp mūsų parlamentų jau seniai jokių kontaktų nebuvo dėl suprantamų priežasčių. Mane informavo, kad Seime sudaryta Tarpparlamentinių ryšių grupė su Rusijos Federacija (...) Tokios grupės sukūrimą vertiname labai pozityviai. Maskvai perduosiu, kad ir mes turėtume paskubėti su analogiškos grupės steigimu Valstybės Dūmoje ir organizuoti mūsų parlamentarų susitikimą, dėl ko, manau, sutarėme“, – teigė A. Udalcovas.

Anot jo, Rusijos Dūmoje tokia grupė galėtų būti įkurta artimiausiomis savaitėmis, mėnesiais.

Seimo pirmininko patarėjas užsienio politikais klausimais Kęstutis Kudzmanas teigė, kad per pokalbį su Rusijos ambasadoriumi išsakytas rūpestis dėl branduolinio saugumo, skirtingi taikomi branduolinio saugumo standartai Rusijos valstybinės branduolinės energetikos korporacijos „Rosatom“ statomose elektrinėse Vengrijoje, Suomijoje ir Baltarusijoje.

„Mums kelia nerimą kaimynystėje „Rosatom“ statoma elektrinė. Tai ne tik regioninio saugumo klausimas“, – sakė K. Kudzmanas.

V. Pranckietis su A. Udalcovu taip pat aptarė padėtį Rytų Ukrainoje, Minsko susitarimų įgyvendinimą, kalbėta apie Europos Sąjungos taikomas sankcijas Rusijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.