Lietuvoje

2017.01.09 11:57

D. Dominienė: su VMI bendravau tik oficialiai

ELTA2017.01.09 11:57

Buvusi „Vilniaus prekybos“ grupės valdybos narė Diana Dominienė po viešojoje erdvėje pasirodžiusių spėliojimų apie galimą įtakos darymą Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) atliekant „Vilniaus prekybos“ ir „MG Baltic“ tyrimus, kategoriškai neigia bet kokius įtarimus įtakos darymu VMI viršininkui Dainorui Bradauskui.

„Su p. D. Bradausku, kai jis ėjo VMI viršininko pavaduotojo, o po to viršininko pareigas, esu susitikusi vienintelį kartą. Tai buvo 2015 metų antroje pusėje – po to, kai visuomenėje kilo ažiotažas dėl akcininko M. Marcinkevičiaus mestų nepagrįstų kaltinimų dėl su „Vilniaus prekybos“ grupe susijusių įmonių mokesčių nemokėjimo.

Susitikimas buvo oficialus, jame dalyvavo ir kiti VMI darbuotojai, taip pat keletas kitų „Vilniaus prekybos“ įmonių darbuotojų. Susitikimo metu mes pranešėme, kad bendradarbiausime dėl pradėtų VMI tyrimų bei pateikėme pasiūlymus, kaip pagreitinti procesą. VMI atsiribojo nuo net kokios mūsų pagalbos, pareikšdami, kad bus atlikti išsamūs tyrimai bei jiems priimtinais terminais, pasinaudojant kitų šalių mokesčių administratorių pateikta medžiaga, tad mūsų užsienyje registruotų įmonių dokumentų jiems nereikia“, – rašoma D. Dominienės pareiškime.

Ji užtikrina, kad jokių kitokių susitikimų ar telefoninių pokalbių su D. Bradausku, kai jis tapo VMI viršininko pavaduotoju ar viršininku, nebuvo.

„Norėčiau pabrėžti, kad STT apklausose nebuvo jokių klausimų apie p. D. Bradauską ar apie tyrimus, kuriuos vykdo VMI su „Vilniaus prekyba“ siejamose įmonėse“, – pažymi D. Dominienė.

„Vilniaus prekybos“ korporatyvių reikalų vadovas Arvydas Žilinskas taip pat pareiškė, kad niekada bendrovė nedarė jokio spaudimo nei VMI, nei jos vadovui ir nuolat teikia visa prašomą informaciją VMI.

„Kilus akcininkų ginčui „Vilniaus prekyba“ mokesčių inspekcijai yra ne kartą viešai sakiusi, kad plėtoja savo veiklą skaidriai ir visapusiškai bendradarbiauja su VMI bei tikisi, kad visi atliekami tyrimai bus užbaigti ir paskelbti kuo greičiau“, – pabrėžia A. Žilinskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.