Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.09 12:44

D. Bradauskas: „MG Baltic“ neprotegavau – jie mane spaudė

Nuo pareigų nušalintas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkas Dainoras Bradauskas 15min papasakojo apie jam metamus įtarimus proteguojant dvi stambiausias Lietuvos verslo struktūras – „VP grupę“ ir „MG Baltic“. Insinuacijas dėl ryšių su įtakingais „VP grupės“ atstovais D.Bradauskas apskritai atmeta, o iš „MG Baltic“ tvirtina patyręs spaudimą.

Naujienų agentūra BNS pirmadienį pranešė, jog D. Bradauskas galimai susitikinėjo su „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu, įtariamu tuomečių Seimo narių Eligijaus Masiulio ir Vytauto Gapšio papirkimu.

Kad tokių susitikimų būta – nušalintas VMI vadovas patvirtina.

„Laikas siekia 2015 metus, kuomet aš buvau susitikęs du kartus su R. Kurlianskiu. Tuomet dar nevyko jo atžvilgiu jokie tyrimai, nebuvo jokios korupcinės bylos ir t. t.“, – 15min teigė D. Bradauskas.

Su R. Kurlianskiu jis tikino susitikinėjęs kaip su „MG Baltic“ valdomos žiniasklaidos grupės vadovu – tokių susitikimų jis teigia turėjęs ir su kitų pagrindinių Lietuvos žiniasklaidos grupių vadovybe. „Aišku, aš informacijos jokios neatskleidžiau. Nieko nepažadėjau, nors galbūt kažką jie įsivaizdavo“, – pirmą susitikimą su R. Kurlianskiu nupasakojo D. Bradauskas.

Jis tvirtina ne tik neprotegavęs „MG Baltic“, bet ir patyręs spaudimą iš koncerno valdomos žiniasklaidos.

„Antrą kartą aš su juo buvau susitikęs po to, kai prasidėjo man spaudimas iš jų žiniasklaidos grupės. Tai buvo [Juozo] Bernatonio namo plytų atvejis. (...) Aš paklausiau, kodėl čia taip yra. Lyg tai mes pasiruošę bendradarbiauti, kaip VMI, su žiniasklaida. Jis man pasiūlė tiktai pasidomėti, kas yra Bernatonis ir kodėl čia taip vyksta. Aišku, tas nieko nesako“, – tęsė D. Bradauskas.

Pašnekovas neslėpė sulaukęs R. Kurlianskio klausimų apie senus konkurentus – „VP grupę“. „Žinoma, buvo klausimų apie „VP Market“. Bet aš nieko nežadėjau, jokių dokumentų neperdaviau. Ir iš viso nieko nesu pažadėjęs“, – tvirtino nušalintas VMI viršininkas.

Pasak jo, šiuo metu VMI specialistai nuodugniai tikrina abi verslo grupes – ir „MG Baltic“, ir „VP grupę“.

„Šiuo metu vykdome visų „VP Market“ grupės įmonių patikrinimą bei „MG Baltic“ įmonių patikrinimą. Bei vykdome paties [Dariaus] Mockaus ir R. Kurlianskio [patikrinimą], bendradarbiaudami su STT“, – neslėpė D. Bradauskas.

Pasak jo, VMI patikrinimų rezultatai „bus ne už kalnų ir paneigs bet kokias abejones“.

Koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis pripažįsta bendravęs su laikinai nuo pareigų nušalintu D. Bradausku, tačiau tvirtina nedaręs poveikio jo darbui.

„D. Bradauską žinau maždaug nuo 1983–1990 metų, kai abu Vilniaus universitete studijavome ekonomikos mokslus. Tuo metu ekonomiką studijavo labai daug merginų ir labai mažai vyrų. Todėl vyrai vieni kitus daugiau ar mažiau pažinojo. Taigi esu matęs (pažinojau ir pažįstu) Dainorą ir prieš paskiriant jį VMI vadovu, ir po paskyrimo.

Teigti, kad padariau poveikį su „MG Baltic“, susijusiais mokestiniais tyrimais, mažų mažiausia neprofesionalu, nes šiuo metu VMI pilnu pajėgumu atlieka tiek keturių koncerno įmonių, tiek D. Mockaus bei mano (R. Kurlianskio – DELFI) mokestinius tyrimus ir apie tai entuziastingai informuoja visuomenę pranešimais spaudai. Ir apskritai susidaro toks įspūdis, kad šiuo metu karti šunis ant R. Kurlianskio ir „MG Baltic“ yra gerų manierų ženklas“, – DELFI komentavo jis.

Pirmadienį taip pat pasirodė informacija apie D. Bradausko ryšius su Diana Dominiene, viena įtakingiausių personų „VP grupėje“. Pati D.Dominienė patvirtina susitikusi su VMI viršininku.

Bendradarbiaus su Finansų ministerija

„Aš jaučiuosi teisus ta prasme, kadangi mūsų institucijai yra keliami labai aukšti reikalavimai, juos keliame ir vadovybei šios institucijos, ir tiesiog nežinau, apie ką eitų kalba kol kas, todėl jaučiuosi teisus. Galiu tik pakartoti, kad jeigu įvyks kažkoks nušalinimas ir tarnybinio nusižengimo tyrimas, aš bendradarbiausiu, sieksiu, kad būtų civilizuotai, greitai, objektyviai ir efektyviai atliktas tas patikrinimas, ir kai bus rezultatai, aš išsakysiu savo nuomonę ir komentuosiu“, – BNS pirmadienį ryte sakė D. Bradauskas.

Jis pirmadienį po ligos grįžo į darbą ir tikina iš Finansų ministerijos kol kas negavęs informacijos, kuo yra įtariamas.

„Neturiu jokios informacijos, kol kas dirbu įprastai savo darbą“, – tikino VMI vadovas.

Jis taip pat nekomentavo jokių galimų nusižengimo versijų, tikindamas, kad nenori spėlioti. D.Bradauskas sakė kol kas nesulaukęs finansų ministro kvietimo susitikti: „Aš, kaip suprantu, finansų ministras turėtų mane, jeigu aš būsiu reikalingas, kažkaip išsikviesti. Kol kas nesu gavęs nei pakvietimo, nei nieko.“

Anot VMI vadovo, kuris nuo praėjusio trečiadienio turėjo nedarbingumo pažymėjimą, jis „dar norėtų sirgti“.

„Dar norėčiau sirgti, bet kadangi žiniasklaidoje daug prisiskaičiau. Nedarbingumo lapelis, pasitikslinau ligoninėje, uždarytas penktadienį, aš esu darbe“, – sakė D. Bradauskas.

BNS nuotr.

Ginasi jokių įmonių neprotegavęs

D. Bradauskas ginasi jokių įmonių neprotegavęs ir žada atsakyti į visus Finansų ministerijos, kuri pradėjo jo atžvilgiu tarnybinį patikrinimą, klausimus.

„Šiandien man buvo įteiktas pranešimas dėl galimo tarnybinio nusižengimo tyrimo ir mano nušalinimo nuo VMI vadovo pareigų. Noriu akcentuoti, kad jaučiuosi teisus, niekada nesu protegavęs nei vienos įmonės ar gyventojo, aktyviai bendradarbiausiu su Finansų ministerijos sudaryta komisija ir tikiuosi, kad tyrimas vyks kaip galima trumpiau, kad visuomenė kuo greičiau gautų visus atsakymus. Esu įsitikinęs, kad efektyviai, greitai ir civilizuotai įvyksiantis tyrimas užbaigs įvairias spėliones, gandus ir sumažins Valstybinės mokesčių inspekcijos bei visų valstybės institucijų reputacijai daromą žalą“, – pranešime spaudai cituojamas D. Bradauskas.

Anot D. Bradausko, dabar jis turi nuodugniai susipažinti su jam pateikta informacija, kuri siekia 2015 metus, po to išsamiai atsakyti į Finansų ministerijos komisijos jam patektus klausimus.

„Nenoriu viešai spekuliuoti pateikta medžiaga ir aptarinėti tyrimo eigą, siekdamas kuo didesnio objektyvumo, nedarydamas įtakos sudarytai tyrimo grupei. Tiek Valstybinei mokesčių inspekcijai, tiek jos vadovams keliami aukščiausi skaidrumo reikalavimai, todėl savo atsakymais komisijai įrodysiu, kad mano veikla atitinka valstybės tarnautojams keliamus skaidrumo standartus“, – teigė D. Bradauskas.

Speciali komisija pradėjo tyrimą

Speciali Finansų ministerijos komisija pateikė D. Bradauskui klausimus dėl informacijos, pateiktos Specialiųjų tyrimo tarnybos (STT) rašte, kurio pagrindu pradėtas tarnybinio nusižengimo tyrimas.

„Valstybinė mokesčių inspekcija yra viena svarbiausių institucijų Lietuvoje. Pagrindinis jos tikslas – užtikrinti, kad verslas ir gyventojai sąžiningai mokėtų mokesčius. Reikalaudami sąžiningumo ir skaidrumo iš kitų, patys turime būti pavyzdžiu. Gyvename teisinėje valstybėje,  todėl atliekame tyrimą, kuriuo privalėsime arba patvirtinti, arba paneigti abejones kilusias dėl pono Dainoro Bradausko veiklos“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Jis pridūrė, kad vieno asmens veiklos tyrimas neturi būti siejamas su VMI veikla – institucija toliau sklandžiai dirba, jai laikinai paskirtas vadovauti VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas, kadangi tyrimo laikotarpiui D. Bradauskas nušalintas nuo pareigų.    

Finansų ministerijos komisija tirs D. Bradausko galimai padarytą tarnybinį nusižengimą, turintį korupcinį pobūdį.

BNS nuotr.

B. Bradausko sūnus

STT informaciją gavusi Finansų ministerija praėjusį trečiadienį pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl galimo D. Bradausko tarnybinio nusižengimo. Nuo trečiadienio jį laikinai pareigose pakeitė jo pavaduotojas Vygantas Ivanauskas.

VMI vadovu D. Bradauskas paskirtas 2015 metais.

D. Bradauskas yra socialdemokratų eksparlamentaro Broniaus Bradausko sūnus. Pastarasis portalui DELFI.lt teigė, kad STT raštas Finansų ministerijai gali būti susijęs su konfliktu tarp vienas didžiausių Lietuvoje verslo grupių valdančios bendrovės „Vilniaus prekyba“ akcininkų Mindaugo Marcinkevičiaus ir Nerijaus Numavičiaus.

Socialdemokratų vadovas, Seimo narys Algirdas Butkevičius ketvirtadienį pareiškė, kad su D. Bradausku gali siekti susidoroti interesų grupės. Anot vadovaujama inspekcija pernai iš įvairių asmenų išieškojo apie 220 mln. eurų ir priskaičiavo 480 mln. eurų papildomų mokesčių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16