Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.08 20:35

Pradedamos skaitmeninti parapijų bažnytinės knygos

Lietuvos valstybinis archyvas pradeda skaitmeninti šalies parapijose saugomas bažnytines knygas su gimimo, mirties, santuokos ir kitais įrašais. Siekiant apsaugoti asmens duomenis viešinamos bus tik senesnės negu šimto metų suskaitmenintos bažnytinės knygos. Tokių parapijose išsaugota apie du tūkstančius, pusė jų – Panevėžio vyskupijoje.

Panevėžio Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje saugomos bažnytinės knygos nuo 1851-ųjų iki 1908-ųjų. Jose –  tuo metu gyvenusių žmonių gimimo, mirties ir santuokos įrašai. Iki 1940-ųjų valstybinės registracijos nebuvo, todėl bažnytinės knygos yra vienintelis šaltinis, pagal kurį galima nustatyti žmogaus gyvenimo faktus. Valstybinis archyvas nusprendė įrašus skaitmeninti ir, siekiant apsaugoti asmens duomenis, viešinti tik senesnius negu 100 metų bažnytinių knygų įrašus. 

„Tai palengvins paiešką gyventojams, tiems žmonėms, kurie domisi savo istorija, tėvais, seneliais, ir jie galės prisijungti prie duomenų bazės ir nemažai sužinoti. Nereikės važiuoti į kaimus, į atokias vietoves, ieškoti patiems tose bažnyčiose“, – apie skaitmeninimo privalumus kalba Panevėžio Šv. Petro ir Povilo bažnyčios klebonas Romualdas Zdanys.

Plačiau – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi