Lietuvoje

2017.01.07 17:40

„Valstiečių“ lyderiu perrinktas R. Karbauskis

BNS2017.01.07 17:40

Šeštadienį Kaune vykstančiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) suvažiavime partijos pirmininku perrinktas Ramūnas Karbauskis.

„Laukia didžiulis darbas ir Seime, ir vyriausybėje. Bet svarbiausia yra atvesti mūsų partiją į savivaldos rinkimus ir juos laimėti“, – kalbėjo R. Karbauskis, dėkodamas už jam parodytą pasitikėjimą.

Jis LVŽS lyderiu perrinktas dar dvejiem metams. Lyderį „valstiečiai“ rinko iš vienintelio kandidato. Pasak R. Karbauskio, kitų kandidatų į pirmininkus neatsirado dėl sėkmingų rinkimų.

„Aš manau, kad kiekvienas partijos vadovas po pralaimėtų rinkimų turėtų prisimti atsakomybę, kad partija nepasiekė norėto rezultato. Šiuo atveju LVŽS nariai mano, kad rezultatas viršijo lūkesčius ir dėl to tikriausiai nebuvo bandymo kažkokios alternatyvos siūlyti“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jis pabrėžė, kad tai nereiškia, jog partijoje trūksta demokratijos ir tikėjosi, kad partijai pavyks išsiugdyti naujus lyderius.

„Tikiuosi, kad atėjo į sąjungą jaunimo ir kad išaugs nauji lyderiai. Nesu manantis, kad esu amžinas kaip pirmininkas ir tikiuosi, kad jaunimas pakeis“, – pridūrė jis.

Šeštadienį prie partijos taip pat prisijungė aštuoni su „valstiečiais“ išrinkti Seimo nariai: Alfredas Nausėda, Laimutė Matkevičienė, Zenonas Streikus, Levutė Staniuvienė, Kęstutis Bacvinka, Mindaugas Puidokas ir Vieginijus Sinkevičius ir Algimantas Kirkutis.

„Džiaugiamės, kad aštuoni Seimo nariai, kurie nebuvo dar partijos nariai, į partiją įstojo. Tai yra pokytis, kurio kai kas, linkėdami blogo, tikėjosi, kad nebus, bet jis vyksta, žmonės jungiasi prie komandos“, – sakė R. Karbauskis.

Taip pat suvažiavime patvirtinta dvylika pirmininko pavaduotojų.

„Į pavaduotojus kviečiau žmones, kurie yra Seimo vadovybėje, Seimo komisijų pirmininkai ir pavaduotojai, frakcijos vadovybėje ir atskirai du žmonės, kurie nėra Seime, bet būtų svarbūs kaip pavaduotojai“, – pristatydamas kandidatus sakė R. Karbauskis.

Pirmuoju partijos pavaduotoju tapo europarlamentaras Bronis Ropė, taip pat pavaduotojais išrinkti Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo nariai Greta Kildišienė, Aušrinė Norkienė, Viktoras Rinkevičius, Mindaugas Puidokas, Tomas Tomilinas, Andriejus Stančikas, Virginijus Sinkevičius, Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, Aleksandro Stulginskio universiteto dėstytojas Arvydas Nekrošius ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto senato narys Kęstutis Mažeika.

Tai pat „valstiečiai“ priėmė rezoliuciją, kurioje teigiama, jog artimiausiais metais būtina „paruošti ir įgyvendinti esmines reformas visose visuomenės gyvenimo srityse, tarp kurių pagrindinės – socialinės atskirties mažinimo, decentralizacijos, socialiai neatribojančio švietimo ir įtraukios kultūros, kaimo gyvybingumo ir regionų atgaivinimo, sveikos gyvensenos, smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo, emigracijos stabdymo, krašto apsaugos stiprinimo, visuomenės saugumo ir teisingumo užtikrinimo“.

Pasak R. Karbauskio, šie pokyčiai buvo numatyti partijos programoje, jie atsispindės ir Vyriausybės programoje.

LŽVS turi per 4 tūkst. narių. Per pernai spalį vykusius Seimo rinkimus „valstiečiai“ gavo 56 mandatus iš 141. Partija turi premjero postą ir daugumą ministrų portfelių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.