Lietuvoje

2013.04.17 15:53

Etikos sargai rekomendavo B. Bradauskui nusišalinti nuo Medžioklės įstatymo pataisų priėmimo

ELTA2013.04.17 15:53

Dėl galimo interesų konflikto Seimo Etikos ir procedūrų komisija rekomendavo Seimo nariui, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkui socialdemokratui Broniui Bradauskui nusišalinti nuo Medžioklės įstatymo pataisų priėmimo.  

Dėl galimo interesų konflikto Seimo Etikos ir procedūrų komisija rekomendavo Seimo nariui, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkui socialdemokratui Broniui Bradauskui nusišalinti nuo Medžioklės įstatymo pataisų priėmimo.

Už tokią rekomendaciją trečiadienį balsavo 8 šios komisijos nariai.

„Manau, kad B. Bradauskas gali būti draugijos pirmininku, bet nuo balsavimo turi nusišalinti“, – sakė konservatorius Stasys Šedbaras.

Galimą interesų konfliktą įžvelgė ir „Drąsos kelio“ frakcijai atstovaujantis Povilas Gylys.

„Čia galimas interesų konfliktas. B. Bradauskas neturėtų užsiimti lobizmu Seimo posėdžių salėje“, – sakė P. Gylys.

Beje, socialdemokratas Andrius Palionis bandė išsklaidyti dėl frakcijos kolegos kilusias abejones, informuodamas, kad B. Bradauskas ketvirtadienio plenariniame posėdyje priimant Medžioklės įstatymo pakeitimus nedalyvaus, nes ketina lankytis Klaipėdoje.

Į etikos sargus dėl B. Bradausko kreipėsi Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai.

„Seimo nariui Broniui Bradauskui tapus Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininku kyla abejonių, kad jis, balsuojant dėl Medžioklės įstatymo pakeitimo ir papildymo projekto priėmimo, veiks konkrečios draugijos, o ne Tautos ir Lietuvos valstybės, interesais. Atsižvelgiant į tai, kad nurodytas įstatymo projektas palankiai vertinamas draugijos kaip daugiau tenkinantis medžiotojų, o ne sklypų savininkų interesus, bei įvertinus tai, kad tapęs draugijos pirmininku Seimo narys įsipareigojo atstovauti ir veikti šios draugijos interesais, kyla Seimo nario interesų konflikto grėsmė“, – sako Seimo liberalai.

Seimo statutas numato, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija teikia Seimo nariams rekomendacijas, kaip išvengti interesų konflikto konkrečioje situacijoje, primena ELTA.

„Atsižvelgdami į nurodytas aplinkybes prašome Seimo Etikos ir procedūrų komisijos įvertinti, ar prieš pradedant Medžioklės įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo ir papildymo projekto priėmimo procedūrą Seimo narys Bronius Bradauskas privalo Seimo plenariniame posėdyje informuoti posėdžio pirmininką apie interesų konflikto grėsmę ir nusišalinti nuo tolesnio klausimo svarstymo ir balsavimo“, – sakoma liberalų kreipimesi į etikos sargus.

Medžioklės įstatymo pakeitimo ir papildymo projektą numatoma priimti balandžio 18 d. Seimo plenariniame posėdyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt