Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

V. Gedvilas siūlo 3 savaitines kūno kultūros pamokas

ELTA 2015.09.08 13:45

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas apgailestauja, kad iki šiol neįgyvendinta Sporto įstatymo nuostata dėl trijų savaitinių kūno kultūros pamokų, kad pradinių klasių vaikai turi menkas galimybes sportuoti kasdien bent po valandą.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas apgailestauja, kad iki šiol neįgyvendinta Sporto įstatymo nuostata dėl trijų savaitinių kūno kultūros pamokų, kad pradinių klasių vaikai turi menkas galimybes sportuoti kasdien bent po valandą.

Tai jis pažymėjo trečiadienį, sveikindamas Seime vykusios konferencijos „Vaikų sveikatos būklė“ ir tradicinės kasmetinės akcijos „Širdies dienos Seime“ dalyvius ir organizatorius.

„Kiekvienos visuomenės svarbiausias uždavinys yra rūpintis vaikų sveikata užtikrinant sveiką gyvenimo pradžią ir tolesnę jo raidą sveikoje ir saugioje aplinkoje. Ankstyvasis vaiko ugdymas, įskaitant fizinį, emocinį, kalbinį, pažintinį, turi lemiamą įtaką vėlesnio gyvenimo sėkmei, sveikatos įgūdžių ugdymui, mokslo ir profesinėms galimybėms“, – kalbėjo parlamento vadovas.

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad didžiausią poveikį sveikatai turi žmogaus gyvenimo būdas ir jo pastangos gyventi sveikai. „Todėl labai svarbu įvairiais būdais motyvuoti žmogų, ypač vaiką, gyventi sveikai, stiprinti šios srities gebėjimus, išmokyti rūpintis savo sveikata ankstyvoje vaikystėje. Todėl svarbu šeimai, mokyklai, visoms suinteresuotoms institucijoms ir organizacijoms užtikrinti sveiką gyvenimo pradžią ir tolesnę jo raidą“, – sakė V. Gedvilas.

Seimo Pirmininkas atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu vis daugiau vaikų turi regos, laikysenos, virškinimo bei nervų sutrikimų. 

„Nutukimas tarp mokyklinio amžiaus vaikų dabar plinta 20 kartų greičiau nei prieš 40 metų. Tokią situaciją lemia ilgas ir netaisyklingas sėdėjimas prie kompiuterio bei kiti laikysenai žalingi įpročiai“, – konferencijoje tvirtino V. Gedvilas.

Seimo Pirmininkas ypač akcentavo reguliarios fizinės veiklos, sportavimo naudą augančiam organizmui. „Sportavimas ir grūdinimasis yra įvairių sveikatos sutrikimų pagrindinė profilaktikos priemonė. Tik reguliari fizinė veikla pagerina medžiagų apykaitą, širdies darbą, mažina tikimybę įgyti nereikalingo antsvorio, padeda išvengti laikysenos sutrikimų, įveikti psichoemocinę įtampą, stresą“, – kalbėjo V. Gedvilas, pabrėždamas, kad vaikystėje ir paauglystėje susiformavę fizinio aktyvumo įgūdžiai išlieka visam gyvenimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi