Lietuvoje

2017.01.06 09:58

Pernai Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras dirbo išsijuosęs

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.01.06 09:58

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui praėjusieji metai buvo gana įtempti – pagalbos Baltijos jūroje ir Kuršių mariose prireikė daugiau nei pusšimtį kartų, išgelbėti buvo 135 žmonės.

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro pagalbos pernai kviestasi 66 kartus. Daugiau nei trečdalis pranešimų buvo susiję su žmonių paieškos ir gelbėjimo operacijų organizavimu, kiti – su vandens tarša, laivų gedimais, gaisrais juose ir panašiai.

Per metus buvo išgelbėti 135 asmenys. Didžiausia žmonių gelbėjimo operacija vyko Kuršių mariose pernai metų pradžioje, kai nuo aižėjančio ledo teko nukelti 82 poledinės žūklės entuziastus. Per metus du iš visų ieškotų žmonių rasti nuskendę.

Devynis kartus Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras reagavo į pranešimus apie taršos atvejus. 6 iš jų fiksuoti Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje.

Lietuvos atsakomybei priskirtas paieškos ir gelbėjimo rajonas ribojasi su Latvijos, Kaliningrado srities ir Švedijos atsakomybės zonomis. Tolimiausias taškas yra už 107 jūrmylių, arba beveik 200 kilometrų į vakarus nuo Klaipėdos uosto vartų.

Vilija Blinkevičiūtė
2021.05.09 16:56

Socialdemokratų pirmininke išrinkta Blinkevičiūtė: neatidėliotinas darbas – pergalė savivaldos rinkimuose

pažėrė kritikos opozicijos koalicijai; atnaujinta 18.22