captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pernai Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras dirbo išsijuosęs

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui praėjusieji metai buvo gana įtempti – pagalbos Baltijos jūroje ir Kuršių mariose prireikė daugiau nei pusšimtį kartų, išgelbėti buvo 135 žmonės.
Asociatyvinė BNS nuotr.
Asociatyvinė BNS nuotr.

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro pagalbos pernai kviestasi 66 kartus. Daugiau nei trečdalis pranešimų buvo susiję su žmonių paieškos ir gelbėjimo operacijų organizavimu, kiti – su vandens tarša, laivų gedimais, gaisrais juose ir panašiai.

Per metus buvo išgelbėti 135 asmenys. Didžiausia žmonių gelbėjimo operacija vyko Kuršių mariose pernai metų pradžioje, kai nuo aižėjančio ledo teko nukelti 82 poledinės žūklės entuziastus. Per metus du iš visų ieškotų žmonių rasti nuskendę.

Devynis kartus Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras reagavo į pranešimus apie taršos atvejus. 6 iš jų fiksuoti Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje.

Lietuvos atsakomybei priskirtas paieškos ir gelbėjimo rajonas ribojasi su Latvijos, Kaliningrado srities ir Švedijos atsakomybės zonomis. Tolimiausias taškas yra už 107 jūrmylių, arba beveik 200 kilometrų į vakarus nuo Klaipėdos uosto vartų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...