Lietuvoje

2017.01.06 13:02

Ragina tenkinti prezidentės teikimą iš pareigų atleisti smurtavusį teisėją

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.01.06 13:02

Teisėjų taryba nusprendė pritarti prezidentės teikimui iš pareigų atleisti Kretingos rajono apylinkės teismo teisėją Petrą Kontrimą, įtariamą smurtu prieš žmoną.

Teisėją raginama atleisti kaip pareigūną, savo poelgiu pažeminusį teisėjo vardą. Įtariama, kad P. Kontrimas, būdamas girtas, lapkričio pabaigoje smurtavo prieš žmoną. Teisėjui nustatytas sunkus – 2,68 promilės – girtumas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra sustabdžiusi šio teisėjo įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jo atleidimo iš pareigų.

2000-aisiais Teisėjų garbės teismas P. Kontrimui buvo pareiškęs papeikimą.

Teisėjų tarybos sprendimas priimtas atsižvelgus į prezidentės dekretą, ikiteisminio tyrimo duomenis ir paties teisėjo posėdyje pateiktus paaiškinimus. Anksčiau Teisėjų taryba šio klausimo svarstyti negalėjo, nes iš prokuratūros nebuvo gavusi reikiamos medžiagos. Be to, nedarbingumo pažymėjimą pateikęs P. Kontrimas (jo teisėjo įgaliojimai sustabdyti nuo 2016 m. lapkričio 29 d.) gruodžio 9 d. Teisėjų tarybos posėdyje nepasirodė, o jam nesant klausimas taip pat negalėjo būti sprendžiamas.

„Spręsdami dėl teisėjo drausminės atsakomybės vertinome, ar teisėjas pažeidė etiką. Teisėjo etika reikalauja laikytis įstatymų, būti padoria ir pavyzdinga asmenybe. Nustatėme, kad teisėjas sunkiai apgirtęs inicijavo konfliktą, – teigia Teisėjų tarybos narys Algis Norkūnas. – Nustatyta, kad teisėjas konflikto nesprendė taikiomis priemonėmis, jo nevaldė. Priešingai – jis eskalavo šį konfliktą, pats rašė pareiškimą, kitą asmenį melagingai kaltindamas smurtu. Tokios aplinkybės leidžia spręsti, kad savo veiksmais dėl konflikto atsiradimo ir jam vykstant P. Kontrimas pažemino teisėjo vardą.“

A. Norkūnas pažymi, kad P. Kontrimas savo elgesiu pažeidė teisėjų etikos padorumo ir pavyzdingumo principų reikalavimus: toks elgesys kenkia teismų autoritetui, yra nesuderinamas su teisėjo etikai keliamais reikalavimais ir tinkamu teisėjo elgesiu.

Iki gruodžio 9 d. posėdžio iš prokuratūros šio klausimo svarstymui reikalingos medžiagos negavusi Teisėjų taryba buvo priversta P. Kontrimo atleidimo iš pareigų klausimą atidėti iki šio penktadienio. Gavusi reikiamą medžiagą, Teisėjų taryba nedelsdama P. Kontrimo atleidimo klausimą įtraukė į savo posėdžio darbotvarkę ir priėmė vieningą sprendimą.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.