Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.04 13:43

P. Vileišio progimnazijoje bręsta maištas: direktorė reikalavimų trauktis negirdi

Dar vienoje Vilniaus mokykloje – P. Vileišio progimnazijoje – susidarė situaciją, kai mokyklos vadovės pasitraukimo reikalauja moksleiviai. Per savo atostogas trečiadienį į mokyklą atėjo keli moksleiviai, kurie reikalavo grąžinti atleistus mokytojus ir paskirti naują direktorę. Direktorė Danutė Kazakevičienė raginimą trauktis yra išgirdusi ir iš Vilniaus mero, bet to daryti neketina.

Nors moksleiviams tęsiasi žiemos atostogos, keli P. Vileišio progimnazijos mokiniai trečiadienio rytą į mokyklą atėjo. Savadarbiais nedideliais plakatais jie pasitiko į mokyklą atvykusius Vilniaus savivaldybės atstovus, kurie ketino pasikalbėti su progimnazijos direktore D. Kazakevičiene ir mokytojais.

Moksleivių plakatuose švietė užrašai „Mums reikia mokytojų, o ne direktorės tarnų“, „Už naują direktorę“, „Sugrąžinkit mums išguitus mokytojus“.

Raginimo neklauso

Į mokyklą atvykęs Vilniaus mero patarėjas Albertas Lakštauskas po susitikimo 15min teigė, kad jis progimnazijos direktorei dar kartą pakartojo mero Remigijaus Šimašiaus dar lapkričio pabaigoje išsakytą raginimą trauktis iš pareigų.

„Atvykome su Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktoriumi specialistai norėdami susitikti su mokytojais, išsakyti savivaldybės poziciją, kokius žingsnius darėme. Pradedant mero pasiūlymu vadovei trauktis iš pareigų, pristatėme tyrimus, kurie daryti – personalo tyrimą, taip pat dabar vykdomą dar vieną tyrimą ir tai, kad prokuratūrai atiduota“, – sakė A. Lakštauskas.

„Dar lapkričio pabaigoje buvo labai aiškiai išsakytas pasiūlymas direktorei trauktis, matant visą susidariusią situaciją, vertinant, kad dėl jos yra didelė dalis mokyklos vadovės kaltės. Bet direktorė tą pasiūlymą ignoruoja, direktorė kuria savo sąmokslo teorijas, neigia problemas“, – teigė mero patarėjas.

Antradienį P. Vileišio progimnazijos direktorė D. Kazakevičienė 15min užtikrino – trauktis ji tikrai neketina: „Nors bandoma įpiršti, kad kažką ne taip darau. Bet per tiek metų mokykla tikrai atsistojo ant kojų, tapo žinoma, dalyvauja visur, didėja vaikų skaičius.“

Skandalas pasiekė prezidentūrą

Antradienį Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos Tėvų tarybos ir Mokyklos tarybos pirmininkas Sakalas Gorodeckis išplatino atvirą laišką prezidentei, kuriame išliejo savo nepasitenkinimą. „Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos tėvai ir mokytojai ilgiau nei 6 mėn. (nuo 2016 metų pavasario) rašo skundus Vilniaus miesto savivaldybei ir kitoms institucijoms dėl susidariusios sudėtingos situacijos progimnazijoje, tačiau iki šiol jokių esminių priemonių nėra imamasi. Tuo metu vaikams daroma nepataisoma žala – progimnaziją paliekant geriausiems mokytojams neužtikrinama ugdymo kokybė, vaikai nuolat jaučia įtampą ir patiria nesaugumo jausmą. Administracija meluoja ir taiko psichologinį spaudimą mokytojams, manipuliuoja informacija, ją iškraipo“, – teigiama laiške.

Direktorė nesutiko ir su kaltinimais, kad mokykloje situacija įtempta, ją palieka mokytojai, nesusitvarkoma su tvyrančia patyčių atmosfera. „Nei čia mokytojai palieka mokyklą, nei situacija yra kažkokia įtempta. Bet bando tą situaciją daryti įtemptą ta grupelė tėvų ir bando visaip išprovokuoti, tais išgalvotais raštais, kurie rašomi savivaldybei, dabar ir prezidentūrai, dar kažkur. Bando sukurti įvaizdį, kad kažkas pas mus yra blogai. Nieko čia blogai nėra blogai, mokytojai kaip dirbo, taip ir dirba. Ačiū mokytojams, kad jie to psichologinio spaudimo nepaiso, nepasiduoda, dirba, nes iš tikrųjų tokį spaudimą atlaikyti, koks dabar daromas tėvų grupelės, yra sunku“, – sakė D. Kazakevičienė.

P. Vileišio progimnazijos direktorė D. Kazakevičienė. Vidmanto Balkūno/15min nuotr.

Įžvelgia sąmokslą

Direktorė net įžvelgė, kad galbūt kurstydami nesantaiką mokyklose kažkokie asmenys bando sėti neramumus ir plačiau, tad pasiūlė jais pasidomėti atsakingoms tarnyboms.

Anot S. Gorodeckio, tokios D. Kazakevičienės kalbos tik dar kartą parodo, kieno rankose šiuo metu atsidūrė mokykla.

Tai, kad mokykloje su plakatais stovėjo keli jos mokiniai, pasak S. Gorodeckio, nėra atsitiktinumas – paliekant pasitikėjimo neturinčią direktorę vadovauti mokyklai problema tik didėja. „Normalesni mokytojai, matydami, kad niekas nesikeičia paliks mokyklą, o kiti jaučiasi situacijos šeimininkai, visada yra didžiulė problema, kai pereinamuoju laikotarpiu paliekami tie patys vadovai, jie negerins situacijos, o slėps savo juodų darbelių pėdsakus, ką viešai šiandien ir pasakojo – kad tvarko fondą, sudės taškus ant į. Bet apie tai, kad fondas turėtų būti prižiūrimas Mokyklos tarybos, net neužsimenama“, – sakė S. Gorodeckis.

Būtent dėl mokyklos fondo į teisėsauga kreipėsi ir Tėvų komitetas, ir Vilniaus miesto savivaldybė, prašydami išsiaiškinti, ar D. Kazakevičienė nėra padariusi finansinių ir kitokių pažeidimų. Pastaroji neigia ir tai, esą nebent buvo padaryta kažkokių klaidelių dėl nežinojimo, tačiau pinigų tikrai fonde netrūksta – direktorės teigimu, išleista net buvo daugiau, nei sukaupta fonde.

Mokytoja jaučiasi nuskriausta

Dar vienas dalykas – bylinėjimasis su atleista anglų kalbos mokytoja Raminta Inčiūrienė, kuri taip pat yra parašiusi prašymą prokuratūroje pradėti ikiteisminį tyrimą dėl dokumentų klastojimo ar disponavimo suklastotų dokumentu.

R. Inčiūrienė P. Vileišio progimnazijoje nuo 2014 m. lapkričio iki 2016 m. birželio pabaigos dirbo vietoje vaiko auginimo atostogų išėjusios mokytojos. Pasak R. Inčiūrienės, jai sekėsi puikiai, ji sulaukė gerų atsiliepimų ir iš mokinių, ir iš jų tėvų.

„Viskas buvo gerai, kol 2016 m. kovo 2 d. mokykloje nebuvo įsteigta profesinė sąjunga ir manęs neišrinko pirmininko pavaduotoja. Tuomet aiškiai pamačiau, kaip pasikeitė administratorių ir ypač direktorės požiūris. Susirinkimų metu dėl visų bėdų buvo kaltinama profesinė sąjunga, jos narių (po ideologinių susirinkimų) koridoriuose „nepažindavo“ ne tik administratorės, bet ir kai kurie kolegos, dėl sutrikusio širdies ritmo man atsisakius budėti triukšminguose mokyklos koridoriuose buvau iškviesta į direktorės kabinetą, kur penkiese man darė psichologinį spaudimą, direktorė kelis kartus paklausė, ar aš galiu dirbti mokykloje, – apie pasikeitusią situaciją pasakojo mokytoja. – 2016 m. birželio 17 d. skirstant krūvius kitiems mokslo metams man krūvis nebuvo skirtas, esą yra mokytojos, vietoj kurios buvau priimta, prašymas anksčiau grįžti iš vaiko priežiūros atostogų.“

Kaltina viena kitą

Keisčiausia, anot R. Inčiūrienės, kad toji mokytoja į mokyklą taip ir negrįžo, nes pernai spalio pabaigoje išėjo kito vaiko priežiūros atostogų. „Mano mokiniai iki šiol liūdi, kad manęs nėra ir tikisi gauti bent kiek nors mano pamokų, tėveliai irgi kovoja dėl mano grąžinimo ir direktorės nušalinimo“, – sakė R.Inčiūrienė, savo teises bandanti ginti teismuose.

Tačiau D. Kazakevičienė tvirtina šioje situacijoje neįžiūrinti nieko neteisėto – laikinai priimta anglų kalbos mokytoja nuo pat pradžių žinojo, kad ji progimnazijoje dirbs tik laikinai. „Nuo to žmogaus daug kas ir prasidėjo tos visos intrigos. Atleista ji buvo teisėtai, nes ji buvo priimta laikinai, vietoj išėjusios mokytojos vaiko priežiūros atostogų metu. Tą labai gerai žinojo, kad laikinai priimta. Tai kaip jūs manot, kai žmogus grįžta, kitas, kuris laikinai buvo, išeina“, – apie R. Inčiūrienės situaciją sakė P. Vileišio progimnazijos direktorė.

Sausio 12-ąją Vilniaus miesto savivaldybė turėtų gauti mokykloje atlikto audito išvadas, tada P.Vileišio progimnazijos vadovės ateitis bus sprendžiama toliau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi