Lietuvoje

2017.01.04 14:29

Sudarytas šių metų šauktinių sąrašas

ELTA2017.01.04 14:29

Trečiadienį stebint visuomenės atstovams Krašto apsaugos ministerijoje buvo sudarytas šių metų šauktinių sąrašas, kuriame įrašyta per 25 tūkstančius jaunuolių pavardžių. Šiemet į tarnybą planuojama pakviesti 3 537 jaunuolius, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis tikisi, kad visi jie bus savanoriai ir privalomo šaukimo nereikės.

Trečiadienį sudarytus sąrašus parašu patvirtino R. Karoblis, jie bus paviešinti kitą savaitę. Ministro teigimu, sąrašo viešinimas užtrunka dėl techninių procesų, papildant į sąrašus įtrauktų asmenų duomenis. R. Karoblis pabrėžė, kad sąrašas yra galutinis, ir nuo sudarymo iki paskelbimo jis negali būti keičiamas – asmenys nebus nei išbraukiami, nei įrašomi, o bet kokie neteisėti pakeitimai bus užfiksuoti.

Šiuo metu savanoriškai ar anksčiau laiko atlikti tarnybą norą jau pareiškė daugiau kaip 520 asmenų.

„Labai tikiuosi, kad tos 3 537 vietos bus užpildytos savanorių“, – kalbėjo R. Karoblis.

R. Karoblis. BNS nuotr.

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas pulkininkas Arūnas Balčiūnas teigė, kad 2016 m. visi šauktiniai buvo savanoriai arba asmenys, tarnybą panorę atlikti pirmumo tvarka.

Į 2017 m. sąrašą įtraukti 1991–1997 m. gimę vaikinai, iki šiol neatlikę privalomosios karinės tarnybos. Skirtingai nei pernai, nuo 2017 m. prievolininkams paštu nebebus siunčiami pranešimai apie tarnybą – šauktiniai savo pavardes turės pasitikrinti Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėje, nemokamu telefonu arba paskambinus į savo regioninį karo prievolės komplektavimo poskyrį.

„Sąrašų paskelbimas internete yra prilyginamas jų išsiuntimui paštu. Kiekvienas šauktinis privalo pasitikrinti savo pavardę internete“, – teigė A. Balčiūnas.

A. Balčiūnas taip pat pabrėžė, kad į šių metų šauktinių sąrašus gali būti įtraukti ir savanoriai, tačiau tai nereiškia, kad jie bus traktuojami kaip prievolininkai ir dėl to neteks išmokų priedų ar kitų socialinių garantijų.

„Nėra pagrindo pergyventi, kad tie savanoriai, kurie parašė prašymus, bus traktuojami kaip nors kitaip“, – kalbėjo pulkininkas.

Pirmieji 2017 m. šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą pradės balandžio viduryje, paskutinieji – gruodžio pradžioje. Spalį bus didžiausia šaukimo banga, per kurią į įvairius dalinius atvyks per 1,3 tūkst. karių. Pasak A. Balčiūno, skirtingai nei ankstesniais metais, didžioji dalis šauktinių šiemet tarnybą pradės ne mokomajame pulke Rukloje, o iš karto priskirtuose arba pasirinktuose daliniuose.

Atnaujinti privalomąją karinę tarnybą Lietuvoje buvo nuspręsta 2015 m., reaguojant į pablogėjusią saugumo situaciją po Rusijos įvykdytos Ukrainos Krymo pusiasalio aneksijos ir prasidėjusio separatistinio konflikto Ukrainos rytinėje dalyje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.