Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.04 08:45

Krašto apsaugos ministerijoje bus sudaromi šių metų šaukimo į kariuomenę sąrašai

BNS 2017.01.04 08:45

Trečiadienį Krašto apsaugos ministerijoje naudojant kompiuterių programą bus sudaromi šių metų šaukimo į Lietuvos kariuomenę sąrašai.

Į juos bus įtraukti 1991-1997 metais gimę vaikinai, kurie pagal Krašto apsaugos ministerijos turimus duomenis nėra atleisti nuo karo prievolės arba kuriems nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba nėra atidėta. 

Nuo šių metų į sąrašus gali patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo bus pateikę prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės.

Šaukimo sąrašų sudarymą stebės penki visuomenės atstovai. Šiemet bus pašaukti kiek daugiau nei 3,5 tūkst. karo prievolininkų.

Planuojama, kad 2017 metų šaukimo sąrašas ir nurodymai šauktiniams bus paskelbti kitos savaitės pradžioje. Prie kiekvienos pavardės bus nurodytas ir tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo skyriumi.

Skirtingai nei ankstesniais metais, šiemet į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebebus siunčiami. Visa karo prievolininkui aktuali informacija bus pateikta tik internete. Ją taip pat bus galima sužinoti telefonu arba atvykus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius.

Šaukimas į Lietuvos kariuomenę buvo grąžintas 2015 metais, reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje ir Baltijos jūros regione.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi