Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.04 00:28

Senolio muštų vaikų byla jau pasiekė teismą

Prokurorai teismui perdavė bylą, kurioje Kauno rajone, Šlienavos kaime, gyvenantis pensininkas kaltinamas smurtavęs prieš savo anūkus. Jam ir vaikų motinai pareikšti įtarimai dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Abiem įtariamiesiems gresia iki 5 metų laisvės atėmimo bausmė.

Istoriją apie du prie suolo pririštus mušamus broliukus praėjusių metų liepą paviešino neabejingas kaimynas. Pasitvirtinus informacijai pareigūnai sulaikė 70-metį vaikų patėvio tėvą ir namie tuo metu buvusią vaikų motiną. Berniukai atsidūrė gydymo įstaigoje. 

„Noriu padėkoti gyventojams, kurie nelieka abejingi pastebėję smurtą ir būtent šiuo atveju, kai kaimynai, pamatę smurtą vaikų atžvilgiu, pranešė policijai ir buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – sakė Kauno rajono policijos komisariato viršininkas Aleksejus Chraminas.

Atliekant tyrimą surinkta pakankamai kaltės įrodymų, kad bausmės vaikams buvo taikytos ne kartą. Broliukų skriaudėjams pareikšti įtarimai: vaikų motinai – dėl  nesunkaus sveikatos sutrikdymo, piktnaudžiavimo tėvų teisėmis, seneliui – dėl nežymaus ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Bylą prokurorai jau perdavė teismui. Pirmasis posėdis numatytas sausio pabaigoje.

„Abu kaltinamieji savo kaltę pripažįsta visiškai, todėl teismui bus siūloma uždaro posėdžio metu bylą išnagrinėti sutrumpintų įrodymų ir tyrimų tvarka, na, ir už nusikalstamas veikas, maksimali numatyta bausmė iki 5 metų laisvės atėmimo“, – sakė Kauno apylinkės prokuratūros 4-ojo skyriaus prokurorė Lina Gudonienė.

Smurtą patyrę berniukai šiuo metu gyvena globėjų šeimynoje, jų motina su jauniausiu vaiku – Krizių centre.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi