Lietuvoje

2017.01.03 21:00

„Tele2“ pernai blokavo 344-ias telefoninių sukčių SIM korteles, „Omnitel“ – 255-ias

LRT.lt2017.01.03 21:00

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ 2016-aisiais blokavo 344 telefoninių sukčių SIM korteles, naudotas įkalinimo įstaigose. Sukčių ryšio priemones bendrovė blokuoja bendradarbiaudama su Lietuvos policijos departamentu, rašoma pranešime spaudai. 

Bendrovės analizė atskleidė, kad 92 proc. tokių kortelių buvo aktyvuotos ne seniau kaip prieš tris mėnesius. O didžioji dauguma kortelių – 53 proc. – aktyvuotos vos prieš savaitę.

„Siekiame, kad būtų užkirsta kaip įmanoma daugiau telefoninių sukčiavimo atvejų. Akivaizdu, kad būtų pažaboti sukčiai pakanka registruoti naujas išankstinio mokėjimo korteles – tai užkirstų kelią didžiajai daliai nusikaltimų ir nesukeltų sunkumų vartotojams“ – komentavo Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius. 

Operatorius sukčių SIM korteles blokuoja jau trejus metus. Taip užkertamas kelias nusikaltimams, kuriuos, naudodamiesi išankstinio mokėjimo SIM kortelėmis, dažniausiai padaro įkalinimo įstaigose kalintys asmenys. Iš viso per tą laiką blokuota per 1200 SIM kortelių.

„Tele2“ SIM korteles blokuoja remiantis Lietuvos kriminalinės policijos sukurtu ir nuolat atnaujinamu algoritmu. Algoritmas paremtas reguliariai atnaujinama analize apie telefoninių sukčių veiklos metodus bei veikimo scenarijus. Blokuojamos visos algoritmą atitikusios SIM kortelės. Pagal tarptautinį mobiliojo ryšio įrangos numerį (IMEI) užblokuojami ir kartu su jomis naudojami telefonai.

Telefoniniai sukčiai dažniausiai prisistato kaip bankų darbuotojai, ir įspėja apie tariamą pavojų asmens sąskaitoje esantiems pinigams, o norint užtikrinti saugumą siūlo padiktuoti saugos kodus. Taip pat sukčiai prisistato policijos, ligoninių ir kitų tarnybų specialistais ar konkursų organizatoriais. Sulaukus įtartinų skambučių ar SMS žinučių, „Tele2“ ir policija ragina gyventojus nedelsiant kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112.

Tuo metu pasak „Teo“ ir „Omnitel“ rizikos valdymo vadovo, praėjusiais metais įkalinimo įstaigose blokuotų SIM kortelių skaičius vėl didėjo.

„Pernai iš viso užblokavome 255 išankstinio mokėjimo SIM korteles, daugiausiai skambinta iš Pravieniškio, Kybartų ir Marijampolės įkalinimo įstaigų, mažiausiai – iš Vilniaus. Per metus blokuotų SIM kortelių skaičius išaugo 25 procentais, tai rodo, kad telefoniniai sukčiai vėl suaktyvėjo, todėl papildomos priemonės, tokios, kaip privaloma išankstinio mokėjimo kortelių registracija, padėtų teisėsaugai efektyviau kovoti su tokio tipo nusikaltimais“, – praneša Audrius Stasiulaitis.

Populiariausi