Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.02 17:41

Šiauliuose nusileido Nyderlandų naikintuvai F-16

BNS 2017.01.02 17:41

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido NATO Oro policijos misiją Baltijos šalyse atliksiantys keturi Nyderlandų karinių oro pajėgų naikintuvai F-16 „Fighting Falcon“, praneša Krašto apsaugos ministerija. 

Nuo sausio 5 d. NATO Oro policijos misijos Baltijos šalyse vykdymą perims apie 120 Nyderlandų karinių oro pajėgų karių atvykusių iš Leeuwarden ir Vokel aviacijos bazių. 

Tai bus trečioji Nyderlandų karių atliekama NATO Oro policijos misija Baltijos šalyse. Pirmąją misiją Nyderlandų kariai atliko 2005 m. su naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“ iš Šiaulių Aviacijos bazės, antrąją 2014 m. su naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“ iš Lenkijos Malbork bazės.

Taip pat sausio 5 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks kontingentų pasikeitimo ceremonija. Keturis mėnesius NATO Oro policijos misiją vykdžiusius ir  Lietuvos, Latvijos, Estijos oro erdvės saugumą užtikrinusius Prancūzijos karinių oro pajėgų karius su naikintuvais „Mirage 2000“ oficialiai pakeis Nyderlandų karinių oro pajėgų kontingentas su naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“. 

Estijos Amari bazėje dislokuoto Vokietijos karinių oro pajėgų kontingento kariai, budintys su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“, liks antrai misijai iš eilės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi