Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.02 17:06

Seimo pirmininkas apie opoziciją: mums pasisekė

Nuo lapkričio vidurio oficialiai dirbti pradėjęs naujasis Seimas jau priėmė pirmuosius sprendimus – atidėtas naujojo Darbo kodekso priėmimas, 20 eurų padidintos pensijos. Remiantis apklausomis, visuomenė Seimą vis dar vertina prastai, tuo tarpu jo pirmininkas, „valstiečių“ partijos deleguotas Viktoras Pranckietis džiaugiasi konstruktyviu valdančiosios koalicijos ir opozicijos darbu.

Nors, kaip rodo apklausos, visuomenė viena labiausiai korumpuotų institucijų laiko Seimą, jo pirmininkas teigia, kad tai neatitinka realybės, nes žmonės iš inercijos linkę dabartinį Seimą, kurio daugiau nei pusė yra naujokai, vertinti taip pat kaip ankstesniuosius.

Paklaustas apie darbą su parlamento opozicija, V. Pranckietis tikina ją vertinantis pozityviai, teigdamas, jog valdančiajai koalicijai „pasisekė“.

„Ji labai konstruktyvi. Gal kitų partijų girti neturėčiau, bet manyčiau, kad visada, kada reikia galutinio reikšmingo sprendimo, pavyksta susitarti“, – tikina Seimo vadovas.

Paklaustas apie anksčiau jau ne kartą iškeltą idėją mažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 101, V. Pranckietis teigia, kad specialaus laiko tam niekada neatsiras, tad šio klausimo reikia pagaliau imtis.

„Tai visuotinai įdomus klausimas ir manau, kad dauguma žmonių pritartų tokiam sprendimui“, – sako Seimo pirmininkas, pridurdamas, kad svarstytina idėja ir skaičių mažinti iki 121.

Plačiau apie naujojo Seimo veiklą – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi