Lietuvoje

2012.06.27 11:44

V. Ušackas dar metams lieka ES specialiuoju atstovu Afganistane

Vygaudas Ušackas, ES, Afganistanas2012.06.27 11:44

Vygaudas Ušackas dar metus Afganistane atstovaus Europos Sąjungai – ES Taryba jo mandatą pratęsė iki 2013 m. birželio 30 d.

Vygaudas Ušackas dar metus Afganistane atstovaus Europos Sąjungai – ES Taryba jo mandatą pratęsė iki 2013 m. birželio 30 d.

„Kad būtų pirmiausiai pasiruošiama Prezidento rinkimams, kad būtų daroma pažanga valdyme, kovojant su korupcija, kad būtų gerbiamos žmogaus, o ypatingai moterų teisės Afganistane, kurios pergyvena labai sudėtingus ir pavojingus laikus ir, kad būtų daromi žingsniai ekonomikos vystymuisi. Afganistanas yra labai didelė valstybė, turinti apie 30 milijonų gyventojų. Tai šalis, kurioje yra 3 trilijonų vertės dolerių gamtinių išteklių ir mes stengiamės juos išmokinti jais naudotis. Ir paskutinis dalykas, aišku susitaikymas, derybos tarp kovojančių grupuočių“, – LTV Naujienų tarnybai sakė V. Ušsackas.

Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras ES specialiuoju atstovu Afganistane ir Bendrijos misijos šioje šalyje vadovu buvo paskirtas 2010 metų vasarį.

Svarbiausia ES įgaliotinio užduotis yra su šalies žinybomis, NATO ir Jungtinėmis Tautomis (JT) koordinuoti ES paramą Afganistane. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.