Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.02 12:46

Seimo pirmininkas: neteisinga korupcija kaltinti naują parlamentą

BNS 2017.01.02 12:46

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad neteisinga šį parlamentą vadinti viena šalyje labiausiai korumpuotų institucijų, nes po Seimo rinkimų pasikeitė daugiau kaip pusė politikų.

„Seimas yra 60-čia procentų pasikeitęs, tie procentai korumpuotų žmonių turėtų irgi sumažėti arba galvojimas apie korumpuotą Seimą. Kada yra visiškai čia nebuvę žmonės ir juos jau kaltinti, kad jie 40 proc. nusikaltę, turbūt nereikėtų. Naujuose metuose galvokime geriau apie tuos žmones, kurie čia yra“, – sakė V. Pranckietis.

Pirmadienį susitikęs su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriumi Sauliumi Urbanavičiumi parlamento vadovas teigė, kad Seimas aktyviai naudosis galimybe gauti antikorupcinį teisės aktų vertinimą.

STT vadovas savo ruožtu teigė, kad institucijos įvaizdis dažniausiai priklauso nuo jos darbų.

„Taip žmonėms atrodo, tai yra žmonių nuomonė. Kiek pamenu, nuolat Seimas buvo žmonių vertinamas kaip viena iš neskaidriausių institucijų. Manau, tą nuomonę galima pakeisti savo kasdieniais darbais“, – sakė S. Urbanavičius.

Anot jo, teisės aktų projektus antikorupciniu požiūriu turėtų aktyviau vertinti ir pačios institucijos, kurios juos kuria. Direktoriaus teigimu, nors korupcinių landų pasitaiko ir įstatymuose, ir kituose teisės aktuose, džiugina, kad trūkumai ištaisomi.

„Spragų pasitaiko, bet džiugina, kad per 90 proc. pastebėtų ir nurodytų spragų yra ištaisoma“, – tvirtino S.Urbanavičius.

Gruodžio viduryje STT pristatytas 2016 metų Lietuvos korupcijos žemėlapio tyrimas parodė, kad 42 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų mano, jog labiausiai korumpuota institucija šalyje yra Seimas. 2014 metais taip galvojo 26 proc. respondentų.

Gyventojų nuomone, parlamentas yra antras pagal korumpuotumą – po sveikatos apsaugos institucijų, ligoninių. Jas labiausiai korumpuotomis laiko 51 proc. apklausos dalyvių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi