Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.02 12:21

Panevėžio ligoninės vadovai klimpsta baudžiamosiose bylose ir teismuose

LRT.lt 2017.01.02 12:21

Panevėžio apygardos prokuratūra į teismą perdavė 59 tomų baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl kyšininkavimo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, turto iššvaistymo, dokumentų suklastojimo ir piktnaudžiavimo pareikšti Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriui Ivanui Dorošui. Kaltinimai pareikšti ir kelių bendrovių vadovams: S. A.  – dėl papirkimo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų suklastojimo, J. Ž.  – dėl  apgaulingo apskaitos tvarkymo ir  dokumentų suklastojimo, G. O. – dėl papirkimo, teigiama pranešime spaudai.

Ikiteisminį tyrimą šioje didelės apimties byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos  (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Remiantis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, I. Dorošas, kaip įtariama, neteisėtai sudarė išskirtines sąlygas kai kurioms bendrovėms dalyvauti Panevėžio ligoninės kardiologijos skyrių kapitalinio remonto, Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetės remonto ir įrengimo darbų, medicinos įrangos viešųjų pirkimų konkursuose ir tuos konkursus laimėti. Konkursai vyko galimai diskriminuojant kitus rangovus ir tiekėjus, o už laimėtus konkursus, kaip įtariama, I. Dorošas tiesiogiai pareikalavo kyšių ir juos gavo darbais, paslaugomis, prekėmis, daiktais ir pinigais maždaug už 42 tūkst. 463 eurus.

Be to, atliekant biuvetės remonto darbus Likėnuose, Likėnų reabilitacijos ligoninės patalpose bendrovių darbuotojai, dirbę pagal rangos sutartį, galimai Panevėžio ligoninės direktoriaus nurodymu gyveno ir buvo maitinami nemokamai. VšĮ „Respublikinė Panevėžio ligoninė“ buvo padaryta 6 tūkst. 670 eurų turtinė žala.

Šį ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti į Panevėžio apygardos teismą.

Panevėžio miesto apylinkės teisme jau nagrinėjama kita byla, susijusi su Panevėžio ligoninės direktoriumi. Joje I. Dorošas kaltinamas dėl kurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir suklastoti dokumentus, papirkimo.

Panevėžio miesto apylinkės teismo slenkstį tenka minti ir buvusiai Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojai V. S. bei ligoninės Personalo skyriaus vedėjai S. G. dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų suklastojimo. Panevėžio apygardos teismui neseniai perduota ir baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo pareikšti Panevėžio ligoninės Akušerijos ginekologijos klinikos vedėjui A. I. ir jo sūnui K. I., vienos šeimos klinikos direktoriui. Vienas Panevėžio ligoninės vadovų jau sulaukė teismo verdikto – Panevėžio apygardos teismas rugsėjo mėn. buvusiam Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojui ūkio reikalams 69 metų Arvydui Švagždžiui už kyšininkavimą paskyrė baudą.

 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi