Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.02 12:07

Vaikų turinčioms šeimoms – daugiau išmokų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad nuo šių metų šeimos, auginančios vaikus, sulauks daugiau išmokų. Taip pat didės kai kurios išmokos, bus suteikiama daugiau lengvatų šeimoms. Be to, dirbs daugiau socialinių darbuotojų.

Nuo šių metų daugiau šeimų, auginančių vaikus, galės gauti išmokas. Vadinamieji vaiko pinigai bus mokami tris ir daugiau vaikų iki 18 metų auginantiems tėvams neatsižvelgiant į pajamas. Taip pat vieną ar dvi atžalas nuo 7 iki 18 metų turinčioms šeimoms, priklausomai nuo pajamų. Ši išmoka bus skiriama, jeigu vidutinės bendrai gyvenančių žmonių pajamos vienam žmogui per mėnesį mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (153 Eur).

Taip pat pradedamos mokėti dvi naujos išmokos. Besimokantiems ar studijuojantiems jaunuoliams iki 26-erių metų, o rezidentams ar doktorantams – iki 30 metų, kurie augina vaiką ar vaikus, valstybė mokės po kiek daugiau nei 150 eurų per mėnesį, jei jie negauna vaiko priežiūros išmokos iš „Sodros“, iki vaikui sukaks vieneri metai.

Papildomą išmoką dvejus metus gaus tėvai, susilaukę dvynukų, trynukų ar daugiau vaikų vienu metu – prie kasmėnesinių vaiko pinigų prisidės 152 Eur dydžio išmoka per mėnesį. Jei gims trynukai ar daugiau vaikų, išmokos dydis didinamas 152 Eur už kiekvieną vaiką. Dar viena naujovė – motinystės išmokoms nebebus taikomos vadinamosios lubos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi