Lietuvoje

2022.01.15 08:07

Ramiu šeštadienio oru ilgai nesidžiaugsime: sugrįš stiprus ir gūsingas vėjas, sulauksime sniego

LRT RADIJAS, LRT.lt2022.01.15 08:07

Maloniais šeštadienio orais ilgai nesidžiaugsime, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Vytautas Sakalauskas. Pasak jo, jau sekmadienį oras šals, pasirodys ir sniego, ir šlapdribos, stiprės ir vėjas. Pirmadienį ciklonas dar labiau įsisiautės – sulauksime kritulių, o prie jūros vėjas sieks iki 21–25 metrų per sekundę.

Šeštadienio rytą vėjas kai kur gūsingesnis, bet gūsiai siekia tik 15–18 metrų per sekundę. Vėjas rimsta, nemalonus ciklonas nuo Lietuvos tolsta ir orai gerėja. Šeštadienį mūsų laukia malonūs orai, daugiau debesų bus rytinėje šalies dalyje, vakarinėje – mažai debesuota.

Kritulių dieną nesulauksime, vėjo gūsiai sieks iki 15–17 metrų per sekundę, kai kur išliks iki vidurdienio, vėliau vėjas dar susilpnės. Aukščiausia temperatūra bus vidurdienį, pasieks 1–5 laipsnius šilumos, vakare pasijus šaltesnis oras, pradės nežymiai šalti. Reikėtų pasisaugoti plikledžio.

Tačiau vėliau ir vėl laukia nemalonūs orai – sekmadienio naktį į Lietuvą atkeliaus šaltesnių orų banga, bus giedriau ir sausiau, debesų sluoksnis pasirodys Vakarų Lietuvoje, bet žymesnių kritulių nenumatoma.

O temperatūra kris, šalčiausia bus pirmoje nakties pusėje ar vidurnaktį, o rytiniuose rajonuose antroje nakties pusėje. Temperatūra pažemės iki 2–7 laipsnių šalčio, prie jūros bus šilčiau – apie nulį. Neigiama temperatūra gali suformuoti plikledį.

Sekmadienio dieną laukia nemalonios orų permainos – iš Vakarų artėja naujas ciklonas, vėl sulauksime kritulių, dieną pasirodys ir sniegas, ir šlapdriba, kai kur galima lijundra. Dieną stiprės pietvakarių vėjas, prie jūros vėjo gūsiai pasieks 15–18 metrų per sekundę. Temperatūra dieną svyruos apie nulį, nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

Pirmadienį ciklonas dar labiau įsisiautės, sulauksime kritulių, šlapdribos, sniego, gūsingas šiaurės vakarų vėjas daug kur sustiprės iki 15–20 metrų per sekundę, o prie jūros kai kur įsisiautės ir iki 21–25 metrų per sekundę.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt