Lietuvoje

2022.01.14 14:45

Vėjo gūsiai pridarė žalos ir sostinėje: atplėšta Vilniaus arkikatedros stogo dalis

atnaujinta 15.27
LRT.lt, BNS2022.01.14 14:45

Lietuvoje siaučiantis stiprus vėjas pridarė nuostolių vartydamas medžius ir jachtas, o popietę gūsiai apgadino ir Vilniaus arkikatedros stogą.

„Stiprus vėjas padarė žalos ir Vilniaus arkikatedros stogui. Specialistai jau dirba, vertina situaciją ir imsis tvarkybos darbų“, – trumpoje žinutėje rašo Vilniaus arkivyskupija.

Vėjas siaučia visoje Lietuvoje

Priešgaisrinės apsaugos departamentas iki penktadienio vidurdienio gavo 36 iškvietimus šalinti nugriuvusius medžius ir jų šakas. Vien Vakarų Lietuvoje jų būta daugiau kaip 20.

Vienas medis Salantuose užvirto ant elektros tinklų, tad žmonės liko be elektros energijos.

Žmonės ir automobiliai, ugniagesių duomenimis, nenukentėjo.

Penktadienio naktį praūžęs, dieną ir toliau siaučia stiprus vakarų, pereinantis į šiaurės vakarų vėjas, kurio gūsiai siekia 15–20 m/s, vietomis 21–24 m/s, o pajūryje iki 29 m/s.

Skraidė voljerai, griuvo jachtos

Kruizinių laivų terminale įsisukęs stiprus vėjas nuvertė dvi jachtas. Šios stovėjo Pilies uosto krantinėje iškeltos žiemoti iš vandens.

Audringi orai pajūryje: siaučiantis vėjas vartė jachtas, laužė medžius, skraidė voljerai

Itin stiprus vėjas nuostolių penktadienio rytą pridarė Klaipėdos rajone įsikūrusiai prieglaudai „Būk mano draugas“, kurioje apgyvendinta apie 500 kačių ir šunų.

Pasak prieglaudos vadovės Galinos Kučinskienės, tokio masto vėjo nuostolių prieglaudai dar neteko patirti.

„Turime labai rimtų nuostolių, išvartyti voljerai. Buvo jau pas mus vieną kartą nutikimas, bet tuomet buvo visi voljerai sutvirtinti ir toje vietoje skraidė šįkart, kur niekada nebuvo išvartyti. Viskas įvyko per 2-3 sekundes ir viskas aprimo”, – BNS sakė Klaipėdos rajone, Glaudėnų kaime veikiančios prieglaudos vadovė.

Stiprus vėjas voljerus pakėlė nuo žemės, jie atsidūrė 20-30 metrų nuo buvusios vietos.

„Jie skraidė ore. Vienas nulėkė už 50 metrų“, – stebėjosi moteris.

Gyvūnai ir darbuotojai, skubėję gelbėti keturkojų, nenukentėjo. Suniokota apie 40 voljerų, kai kurių nebebus galima naudoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt